Festival Umetnički performansi i akcije u Muzeju Vojvodine

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 25.Avg.2016, 12:39   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Festival "Umetnički performansi i akcije" u Muzeju Vojvodine

U Muzeju Vojvodine u Novom Sadu, u saradnji sa asocijacijom za vizuelnu umetnost i kulturu Visart, danas u 19 časova počinje dvodnevni festival "Umetnički performanski i akcije".

"Umetnički performansi i akcije" deo je projekta Urban Factory koji se bavi umetničkim intervencijama u javnom prostoru, performansima i akcijama. Prošle godine realizovan je u Novom Sadu sa akcentom na umetničkim intervencijama u slobodnim gradskim i alternativnim prostorima, a ove godine se realizuje >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << sa usmerenom vizurom na umetnički performans i akciju u formi festivala sa trajanjem od dva dana.

Kroz ovu formu, a preko predavanja, prezentacija, izložbi i javnog izvođenja razmatraće se umetnički performansi i akcije, pre svih iz oblasti vizuelnih umetnosti, kaže se u najavi.

Cilj festivala je da afirmiše i učini vidljivijim ove oblasti umetničkog izražavanja i obezbedi im veći medijski prostor, te podstakne novu produkciju iz ovih oblasti, posebno kod umetnika mlađe generacije.

Autorka projekta je Svetlana Mladenov, a učesnici i učesnice: Dragan Vojvodić, Sanja Latinović, Vesna Perunović (Vessna Perunovich), MP Art, Đanino Božić, Nataša Teofilović, Lorejn Buliju (Lorraine Beaulieu), Antal Silard (Antal Szilárd), Dragan Stojmenović, Božo Vasić (Boja Vasic), Smiljana Kojić, Marijana Prpa Finka, Sanja Kojić Mladenov.

Projekat je podržalo Ministarstvo za kulturu i informisanje Republike Srbije.

Program festivala

Četvrtak 25. avgust

19 časova - otvaranje: instalacijan "Velike sile" Smiljane Kojić Grandić i video instalacija "Illegalni imigranti Njujorka" Božo Vasića

19.30 časova - predavanje Rekonsrukcija arhetipa u performansu savremenih umetnica, Sanja Kojić Mladenov

20 časova - izvođenje perfomansa SERVISH – KORTÁRS, MP_art

20.15 časova - video projekcija performansa Do not cross, Sanje Latinović

20.45 časova - izvođenje perfomansa Tranzitna trasa, Vesna Perunivić

Petak 26. avgust

18 časova - predavanje Pokret tela izvođača kao akcija u kontekstu umetničkog izraza, Marijana Prpa Fink

18:30 časova - kreativna radionica, Marijana Prpa Fink

19:30 časova - video projekcija SISYPHUS, Lorejn Buliju

19:45 časova - izvođenje performansa Zvučna slika, Dragan Vojvodić

20:15 časova - video projekcije Život sa ružama, Nataša Teofilović i Fontana 3, Đanino Božić

20:30 časova - izvođenje muzičkog performansa VANDROKAŠ, Antal Silard i Dragan Stojmenović

Program festivala realizovaće se u zgradi Muzeja Vojvodine u Dunavskoj 35.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.