
Izvor: B92, 25.Jul.2023, 17:16
UŽIVO Vučić: "Ogromna su ulaganja u našu armiju" FOTO/VIDEO
Na Vojnom kompleksu na Pasuljanskim livadama danas posle podne održana je pokazna vežba pripadnika Vojske Srbije.
Komandu za početak izdao je predsednik i vrhovni komandant Aleksandar Vučić, a nakon održane vežbe se obratio javnosti.
"Veliki broj naših pripadnika nije imao kontakt sa takvom opremom. Danas se videlo koliko je pojačanje za Vojsku Srbije kada imamo dronove, naročito kineske. Pogađali >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << su sa neverovatnom preciznošću. Nastavićemo da ulažemo u bespilotne letelice. Očekujemo dolazak dronova kamikaza prve količine do kraja ove godine. Mogli ste da vidite i nove lazare M3, tenkove modernizovane koji su bili apsolutno nepogrešivi, modularne puške... Mislimo da je ovo sada najbolji kalibar. Videli ste da su sve mete pale na udaljenosti od 400 metara, što u ovakvim vremenskim uslovima nije lako pogoditi", rekao je Vučić.
"Mi imamo još onih koje su vučene, ovo su samohodne gvozdike. Videli ste i modernizovane orlove koji su savršeno pogađali svoj cilj. Videli ste i nove hamere koje smo kupili iz SAD, videli ste pogodak i uništenje tenka. Za kraj smo videli upotrebu naše raketne artiljerije. Mi pratimo svakodnevno događaje u Ukrajini i tu smo videli koliki je njihov značaj. To su važne stvari za nas, i važno je da vojnici budu obučeni na modernim sredstvima."
"Ogromna su naša ulaganja u armiju. Mi drugačije da opstanemo ne možemo osim da budemo još jači nego što smo danas", dodao je on.
Predsednik je govorio o nesreći, kada je tokom nevremena na položaj Vojske Srbije palo drvo.
"Nekada neko može da strada. Ako vojnika ne smemo da stavimo u šator, hoćemo sutra svuda da vucaramo kontejnere? Oni će imati veća primanja i biće nagrađeni za svoj trud. Strašne stvari se dešavaju, jezive tragedije", rekao je Vučić.
Pokazno gađanje organizovano je u okviru završne faze obuke pripadnika Vojske Srbije sa novouvedenim naoružanjem i vojnom opremom. Brigadni general zamenik komandanta Kopnene vojske Slađan Stamenković naveo je da u okviru gađanja učestvuje 743 pripadnika VS sa 56 ključnih sredstava ratne tehnike.
Vežbi između ostalih prisustvuju i potpredsednik vlade i ministar odbrane Miloš Vučević i načelnik Generalštaba Vojske Srbije, general Milan Mojsilović. On je rekao da je u prethodne dve nedelje izvedena obuka na modernizovanom naoružanju, da je deo obučavanja izveden i u noćnim uslovima, a da će današnja vojna gađanja pokazati obučenost i spremnost u rukovanju oružjem i tehnikom koji su im na raspolaganju.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.