Diković ispratio mirovnjake VS

Izvor: B92, 16.Mar.2013, 16:46   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Diković ispratio mirovnjake VS

Bujanovac -- U sastavu multinacionalnih mirovnih vojnih snaga na Kipru i u Libanu, u narednih šest meseci boraviće po jedan vod sa ukupno 79 pripadnika Vojske Srbije.

U bazi "Jug" kod Bujanovca, mladiće i devojke, pripadnike te misije, danas su ispratile, porodice, rodbina, prijatelji i najviši predstavnici Generalštaba Vojske Srbije sa načelnikom Ljubišom Dikovićem na čelu

"Vi idete na Kipar i u Liban da izvršite jedan častan vojnički zadatak. Želim >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << vam da sa pripadnicima drugih država razvijate odnose koji su u tradiciji naše vojske, našeg naroda i naše zemlje, čime ćete doprineti daljem učvršćenju ugledu Srbije u svetu", rekao je vojnicima general Diković, koji je potom komandirima vodova predao srpske trobojke.

Između 79 onih koji će Srbiju i njene vojne snage predstavljati u mirovnoj misiji, nalazi se i devojka Jelena Cvetković, koja je na čestitku generala Dikovića uzvratila osmehom.

"Ja sam se sama odlučila na ovaj izazov da učestvujem u mirovnooj misiji u Libanu. Tokom obuke smo savladali sve ono što nas tamo očekuje, tako da se ja nadam svemu najboljem", kazala je Jelena.

Jedan vod od 43 pripadnika Vojske Srbije biće narednih šest meseci u sastavu Mađarsko-slovačkog , a drugi od 36 pripadnika 4. brigade kopnene vojske, u sastavu Španskog mirovnog kontingenta.
Pogledaj vesti o: Vojska Srbije

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Pripadnici Vojske Srbije učestvovaće u mirovnim misijama u Libanu i na Kipru

Izvor: juGmedia, 16.Mar.2013

BUJANOVAC -  Ukupno 79 pripadnika vojske raspoređenih u dva voda  boraviće narednih šest meseci u mirovnim misijama na Kipru i u Libanu...Njih su danas na svečanosti u vojnoj bazi „Jug“  ispratile porodice, rodbina, prijatelji i najviši predstavnici Generalštaba Vosjske Srbije predvođeni...

Nastavak na juGmedia...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.