Izvor: Večernje novosti, 19.Okt.2016, 12:59 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vojna parada u subotu u Novom Sadu
Pripadnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije učestvovaće na svečanosti povodom obeležavanja Dana oslobođenja Novog Sada u Drugom svetskom ratu u subotu 22. oktobra, na Beogradskom keju u Novom Sadu
Pripadnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije učestvovaće na svečanosti povodom obeležavanja Dana oslobođenja Novog Sada u Drugom svetskom ratu u subotu 22. oktobra, na Beogradskom keju u Novom >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << Sadu, saopštilo je danas Ministarstvo odbrane Srbije.Više od 700 pripadnika Vojske Srbije učestvovaće u statičkom i dinamičkom prikazu, gde će biti predstavljeno i novo naoružanje i vojna oprema.U prikazu dela operativnih sposobnosti učestvovaće pripadnici Specijalne brigade, Rečne flotile, RV i PVO, Garde i drugih jedinica Vojske Srbije.Na svečanosti u subotu, u statičkom delu, biće prikazano 40 sredstava, a 32 u motorizovanom ešelonu.U prikazu će učestvovati i 20 plovnih objekata Rečne flotile i 20 vazduhoplova RV i PVO Vojske Srbije.U petak, 21. oktobra, sa početkom u 16 sati, biće izveden promenadni defile Garde, na potezu od Komande 1. brigade KoV, u Dunavskoj ulici, do Trga slobode, kod spomenika Svetozaru Miletiću, nakon čega će na Trgu biti izveden egzercir Garde i prikaz borenja pripadnika Specijalne brigade.U okviru priprema, svakodnevno do 22. oktobra, u vremenu od 10 do 15 časova, na Dunavu od Žeželjevog mosta do mosta Slobode i Beogradskom keju pripadnici Vojske Srbije uvežbavaće prikaz, uz nalete vazduhoplova RV i PVO i plovidbu brodova Rečne flotile, navodi se u saopštenju.
Pogledaj vesti o: Vojna parada
Nastavak na Večernje novosti...




