Vučić za kineske medije: Prijatelj u nevolji je zaista prijatelj FOTO/VIDEO

Izvor: B92, 09.Feb.2021, 10:26

Vučić za kineske medije: Prijatelj u nevolji je zaista prijatelj FOTO/VIDEO

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da se nada da će čuti više o kineskim iskustvima na samitu Kine i zemalja Centralne i Istočne Evrope.

On je uoči video samita Kine i zemljanja centralne i istočne Evrope govorio za kinesku televiziju CCTV.

Samit je zakazan za danas, a kinesko Ministarstvo spoljnih poslova ranije je najavilo je da će kineski predsednik Si Đinping biti domaćin virtuelnog samita Kina-CIEZ i održati glavni govor.

"Veoma >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << me zanima govor predsednika Sija, želim da vidim njegov pogled na globalnu budućnost i njegov pogled na našu saradnju, svih nas sa Kinom i da vidim šta su kineski planovi", rekao je Vučić u intervjuu za kinesku Media Grupu.

Primećujući da je inicijativa Pojas i put olakšala saradnju Kine i CIEZ, predsednik Srbije rekao je da se nada jačanju ekonomskih veza sa Kinom i udruživanju u borbi protiv kovida 19.

"Prijatelj u nevolji je zaista prijatelj. Vaša velika podrška, vaša velika pomoć ovoj zemlji ... Veoma smo zahvalni i to ne krijemo. Čekamo robu, nije bitno da li su to respiratori ili vakcine. I rekao bih veliko hvala našim kineskim prijateljima. I tako mislim da bismo trebali", opisao je predsednik Srbije kinesko-srpske odnose u intervjuu.

Podsetimo, Srbija je u januaru primila milion doza vakcina iz Kine. Zahvaljujući kineskim vakcinama, rekao je Vučić, Srbija je sada predvodnik u vakcinisanju u Evropi.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Nastavak na B92...






Povezane vesti

VUČIĆ ZA KINESKE MEDIJE: Prijatelj u nevolji je zaista prijatelj, zahvaljujući vama Srbija je evropski lider (VIDEO)

Izvor: SrbijaDanas.com, 09.Feb.2021

Predsednik Srbije se nada jačanju ekonomskih veza sa Kinom i udruživanju u borbi protiv kovida-19..Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da se nada da će čuti više o kineskim iskustvima na samitu Kine i zemalja Centralne i Istočne Evrope zakazanom za utorak...Kinesko Ministarstvo spoljnih...

Nastavak na SrbijaDanas.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.