Izvor: Mondo, 16.Avg.2017, 12:56 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vučić ide u BiH početkom septembra
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić posetiće BiH početkom septembra, izjavio je danas predsedavajući Predsedništva BiH Dragan Čović.
Foto: AP/Darko Vojinovic, File
"Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić, na naš poziv, u zvaničnoj poseti BiH 7. i 8. septembra 2017", naveo je Čović na Twitteru.
Predsedavajući Predsedništva BiH Dragan Čović izjavio je joše pre nekoliko dana da je dogovoreno da predsednici Srbije i Hrvatske, Aleksandar >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << Vučić i Kolinda Grabar Kitarović, posete Sarajevo do kraja avgusta ili septembra.
BiH će najpre posetiti predsednik Vučić, a potom i Kitarović.
"Dogovor je da oni doputuju krajem ovoga meseca ili tokom septembra", rekao je tada Čović za "Večernji list."
Nakon toga moguće je, kaže, razgovarati i o trilateralnom sastanku koji će dodatno osnažiti uzajamno partnerstvo i dati zamah operativnom rešavanju otvorenih pitanja na nivou izvršne vlasti
Čović je, piše "Večernji list ", istakao da je motiv za poziv predsednicima Srbije i Hravtske bio da se "BiH na pozitivan način stavi u centar njihovih zanimanja".
Prema njegovim rečima, to je veoma važno, jer su Srbija i Hrvatska garanti Dejtonskog mirovnog sporazuma, dve države imaju u BiH sunarodnike, a i stabilnost te dve zemlje, primetio je, zavisi od zbivanja u BiH.
Predsednik je poslednji put bio u BiH u martu ove godine, ali kao premijer.
Vučić u Sarajevu








