Izvor: RTS, 04.Dec.2013, 18:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vladine mere za "Vršačke vinograde"
Vlada Srbije zatražila od Ministarstva privrede i Agencije za privatizaciju da primene mere za otklanjanje nezakonitosti u privatizaciji "Vršačkih vinograda", ponište sve akte i radnje, spreče eventualnu štetu i pokrenu postupak utvrđivanja odgovornosti. Prihvaćen program mera za kreditnu podršku "Autosaobraćaja".
Vlada Srbije naložila je Ministarstvu privrede i Agenciji za privatizaciju da ponište sve akte i radnje u predmetu prodaje imovine preduzeća "Vršački vinogradi" >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << i prihvatila program mera za kreditnu podršku kragujevačkom preduzeću "Autosaobraćaj".
Vlada je upoznata sa Izveštajem o izvršenom nadzoru nad radom Agencije za privatizaciju u predmetu prodaje imovine "Vršački vinogradi" AD Vršac u restruktuiranju, po javnom pozivu od 8. jula 2013. godine, za učešće na javnom nadmetanju za kupovinu dela pokretne i nepokretne imovine društva.
U Izveštaju su, kako je saopštila vladina Kancelarija za saradnju s medijima, konstatovane povrede Zakona o privatizaciji i Uredbe o postupku i načinu restruktuiranja subjekta privatizacije.
Naloženo je Ministarstvu privrede i Agenciji za privatizaciju da primene mere u cilju otklanjanja utvrđenih nezakonitosti, ponište sve akte i radnje, spreče eventualnu štetu i pokrenu postupak utvrđivanja odgovornosti.
Vlada Srbije je prihvatila i program mera za kreditnu podršku privrednom društvu "Autosaobraćaj" AD Kragujevac u restruktuiranju, čijom primenom se stvaraju uslovi za razrešavanje krizne situacije u ovom preduzeću.
Vlada je naložila "Autosaobraćaju" AD Kragujevac da do 10. decembra dostavi Ministarstvu privrede sve podatke o preduzeću, kao i procenu imovine i predlog za socijalni program.
Usvojen je i Predlog zakona o izvozu i uvozu naoružanja i vojne opreme, usklađen sa novim pravilima i procedurama EU i međunarodnim konvencijama i sporazumima, koji će, kako se očekuje, obezbediti čvršću kontrolu u ovoj oblasti.
Takođe, usvojen je i Predlog zakona o potvrđivanju akata Svetskog poštanskog saveza.
Poništava se privatizacija Vršačkih vinograda
Izvor: Mondo, 04.Dec.2013
Vlada Srbije naložila je Ministarstvu privrede i Agenciji za privatizaciju da ponište sve akte i radnje u predmetu..
Vlada Srbije traži da se ispitaju malverzacije u Vršačkim vinogradima
Izvor: NoviMagazin.rs, 04.Dec.2013
Vlada Srbije naložila je danas Ministarstvu privrede i Agenciji za privatizaciju da pokrenu postupak utvrđivanja odgovornosti za kršenje zakona prilikom privatizacije 'Vršačkih vinograda'.





