Izvor: RTS, 21.Avg.2009, 18:55 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vlada će razmotriti predloge privrednika
Plan Vlade Srbije je ubrzanje reforme javnog sektora i smanjenje javne potrošnje, a ne povećanje poreza i dodatno opterećivanje privrede, izjavio premijer Cvetković.
Premijer Mirko Cvetković razgovarao je danas sa predsednikom Privredne komore Srbije Milošem Bugarinom o predlozima privrednika u vezi sa merama za ublažavanje negativnih posledica ekonomske krize i najavio da će sagledati predloge mera PKS.
Cvetković je naglasio da je plan Vlade ubrzanje reforme >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << javnog sektora i smanjenje javne potrošnje, kao i da se ne razmatra povećanje poreza i dodatnog opterećivanja privrede.
Na sastanku je istaknuto da su dosadašnje mere Vlade u okviru Plana za ekonomsku stabilnost dale rezultate, kao i da će vlada sagledati predloge mera PKS, saopštila je vladina Kancelarija za saradnju s medijima.
Današnji sastanak predstavlja kontinuitet dijaloga koje Vlada ima sa privrednim udruženjima, čiji je cilj kreiranje povoljnog privrednog ambijenta, navedeno je u saopštenju.
Privredna komora Srbije ranije je najavila paket predloga za rešavanje ekonomske krize, uključujući smanjenje javne potrošnje, PDV-a i poreza na plate.
Predlog antikriznih mera Privredne komore Srbije podrazumeva smanjenje PDV-a za jedan do jedan i po odsto, poreza na plate sa 63 na 50 odsto, poreza na dobit sa deset na osam odsto. Smanjila bi se i javna potrošnja, birokratski aparat i siva ekonomija.






