Vežbe i joga: Predsednik Turkmenistana održao trening ministrima - ismeva ga cela Azija

Izvor: B92, 18.Dec.2019, 18:24   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vežbe i joga: Predsednik Turkmenistana održao trening ministrima - ismeva ga cela Azija

Nakon video snimaka u kojima jaše na konju, puca ili vozi bicikl, predsednik Turkmenistana održao je novu sportsku lekciju naciji.

Video snimak na kom predsednik Turkmenistana Gurbanguli Berdimuhamedov radi jogu i vežba u teretani, izazvao je podsmeh u zemljama centralne Azije.

Na snimku, emitovanom na državnoj televiji, vidi se kako Berdimuhamedov pokazuje različite vežbe ministrima u vladi.

Parodiju na video snimak koju je uradila i objavila opozicija >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u ovoj zemlji, pogledalo je oko 200.000 ljudi za nekoliko dana.

Originalni snimak koji je emitovan na državnoj televiziji Altin Asir, prikazuje predsednika kako drži trening zvaničnicima među kojima su i glavni tužilac, ministar unutrašnjih poslova, ministar nacionalne bezbednosti i šef carine.

Neki od njih čak zapisuju Berdimuhamedova uputstva i tehnike za obuku.

Korisnici društvenih mreža masovno su ga ismevali.

Turkmenistan važi za represivnu državu. Režim predsednika Berdimuhamedova je autokratski - izgradio je kult ličnosti i drži medije pod kontrolom. Zabeležena su i kršenja ljudskih prava.

Mediji pod njegovom kontrolom objavili su nekoliko video snimaka u kojima demonstrira fizičku snagu sa naglaskom na to da je stanovništvo zdravo.

Kada je predsednik pao s konja nakon trke 2013. godine, prisutni novinari su zamoljeni da obrišu sve slike događaja.

Sada se zdravlje predsednika ponovo naglašava, posle glasina o njegovoj smrti zbog otkazivanja bubrega koje su se pojavile u medijima na ruskom jeziku tokom leta.

Nagađanja su prestala kada se pojavio na ekonomskom forumu u avgustu 2019. godine.

Ovo je poslednji među brojnim video snimcima predsednika koje objavljuju i njegova administracija i politički protivnici.

U avgustu 2017. godine, državna televizija objavila je snimak predsednika u streljani - on je objašnjavao da puca kao obučeni vojnici.

Međutim, opozicija je ubrzo pustila parodiju uz video snimak inspirisan scenama iz filma sa Arnoldom Švajcenegerom Komandos, koji ima skoro milion pregleda na Jutjubu.

U novembru 2017, izašao je video snimak predsednika u kom igra košarku, vozi bicikl i diže tegove. Opozicija je ponovo objavila parodiju.

U junu 2019. godine, se pojavio se još jedan video snimak predsednika - ovaj put je vozio uz vožnju bicikla, posetio i vojnu streljanu.

Opozicija je i tada izmenila video dodajući komične zvučne efekte, a ta verzija do danas je pogledana 738.000 puta.

Pratite nas na Fejsbuku i Tviteru. Ako imate predlog teme za nas, javite se na bbcnasrpskom@bbc.co.uk

Izvor: BBC News na srpskom

Nastavak na B92...






Povezane vesti

Vežbe i joga: Predsednik Turkmenistana održao trening ministrima - ismeva ga cela Azija

Izvor: Radio 021, 18.Dec.2019

Nakon video snimaka u kojima jaše na konju, puca ili vozi bicikl, predsednik Turkmenistana održao je novu sportsku lekciju naciji...Turkmen TVPredsednik Turkmenistana držao lekciju ministrima - iz sporta..Video snimak na kom predsednik Turkmenistana Gurbanguli Berdimuhamedov radi jogu i vežba u teretani,...

Nastavak na Radio 021...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.