
Izvor: SrbijaDanas.com, 22.Sep.2022, 16:00
VUČIĆEV GOVOR ODUŠEVIO STRANCE: "Svet bi bio bolje mesto da imamo više takvih lidera!"
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obratio se sinoć na 77. Generalnoj skupštini Ujedinjenih nacija i oštrim, beskomromisnim govorom prikupio simpatije ljudi širom sveta
Vučić je na Generalnoj skupštini govorio oko ponoći po našem vremenu, kao deveti govornik, a malo je reći da su stranci oduševljeni njegovim obraćanjem.
Najbolji dokaz tome su komentari ispod videa sa njegovim obraćanjem na zvaničnom jutjub kanalu UN, koji su se samo nizali. >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com <<
Stranci su bez ustezanja hvalili Aleksandra Vučića, kao i njegov govor, i zaključili da bi svet bio daleko bolje mesto da imamo više takvih lidera.
Podsetimo, predsednik Srbije Aleksandar Vučić obratio se na 77. Generalnoj skupštini Ujedinjenih nacija i oštrim govorom uporedio slučajeve Srbije i Ukrajine. Nakon što je pozdravio predsednika Generalne skupštine, generalanog sekretara i sve prisutne, predsednik Vučić je istakao da mu je izuzetna čast da se obrati u ime Republike Srbije.
- Ne ljutite se, zbog ograničenog vremena, danas ću preskočiti teret formalnosti, kurtoazna obraćanja, pozdravljanje pristutnih i odsutnih i govoriti direktno o suštini onoga zbog čega smo se sastali. Ja sam ovde po ko zna koji put. Težina trenutka u kojem se nalazimo obavezuje me da sa vama podelim teške reči, ali istinite. Sve ovo što danas radimo deluje impotentno i bledo. Naše reči odzvanjaju šuplje i prazno spram stvarnosti sa kojom smo suočeni. A ta stvarnost je da ovde zapravo niko nikoga i ne sluša, niko ne teži stvarnim dogovorima i rešavanju problema i skoro svi brinu samo o svojim interesima, neretko gazeći u tom procesu osnovne principe međunarodnog prava , bacajući pod noge Povelju UN i druge dokumente na kojima je ova organizacija zasnovana - rekao je na početku obraćanja predsednik Srbije.
Nastavak na SrbijaDanas.com...
Dominacija u UN! Vučićev govor po broju pregleda rame uz rame sa Bajdenom, daleko ispred ostalih svetskih lidera!
Izvor: 24sedam.rs, 23.Sep.2022, 13:45
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić u aposlutnim brojevima treći, a po broju stanovnika apsolutno neprikosnoven od svih svetskih lidera kada je reč o broju pregleda govora na Generalnoj Skupštini Ujedinjenih nacija