Uspeh niških matematičara

Izvor: RTS, 06.Maj.2014, 16:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Uspeh niških matematičara

Žarko Ranđelović i Anđela Šarković, učenici gimnazije "Svetozar Marković" u Nišu, na Balkanskoj olimpijadi iz matematike ostvarili su zapažen uspeh. Žarko je osvojio zlatnu medalju, a Anđeli je pripala bronza.

Na balkanskoj olimpijadi u Bugarskoj matematičari Žarko Ranđelović i Anđela Šarković, učenici gimnazije "Svetozar Marković", o kojima smo emitovali priču u petak, ostvarili su zapažen uspeh.

Žarko je osvojio maksimalan broj poena i zlatnu >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << medalju, a Anđeli je pripala bronza.

Tim iz Srbije osvojio je još dve zlatne medalje koje su pripale učenicima beogradske Matematičke gimnazije Ivanu Tanasijeviću i Dušanu Drobnjaku, i još jednu bronzu koja je pripala Maksimu Stokiću iz Beograda.

Na Balkanijadi održanoj u bugarskom gradu Plevenu u zvaničnoj konkurenciji je učestvovalo 58 učenika iz deset zemalja.

rts.nis@rts.rs

+381 18 236 588

Nastavak na RTS...



Povezane vesti

Bravo:Uspeh niških matematičara

Izvor: JuznaSrbija.info, 07.Maj.2014, 01:33

Žarko Ranđelović i Anđela Šarković, učenici gimnazije "Svetozar Marković" u Nišu, na Balkanskoj olimpijadi iz matematike ostvarili su zapažen uspeh

Nastavak na JuznaSrbija.info...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.