Izvor: S media, 11.Apr.2012, 20:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ubio ćerku jer je hteo sina

Neha Afrin umrla je od zastoja srca u državnoj bolnici u indijskom gradu Bangalore pošto se tri dana borila za život.

Ona je dovedena u bolnicu sa povredama glave i tragovima prebijanja i ogrebotina po celom telu, što je izazvalo opštenacionalni bes koji je doveo do hapšenja njenog oca pre dva dana, prenela je agencija AFP.

Slučaj Afrin najnoviji je u nizu sličnih širom Indije gde su bebe-devojčice često ostavljene, mučene i čak ubijane i ponovo >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << otvara pitanje zašto rađanje ćerki u Indiji nije poželjno.

Ubistvo u Bujanovcu: Osvetio braću nakon 34 godine

Danas 13 godina od ubistva Ćuruvije

Kosovo: Srbin došao da prijavi incident, uhapsili ga za ubistvo

Udate žene u patrijarhalnoj Indiji suočavaju se sa ogromnim pritiskom da rađaju sinove koji su viđeni kao hranitelji porodica i negovatelji starih roditelja, dok se na ćerke često gleda kao na "teret" u tradicionalnim porodicama pošto je potreban veliki miraz da bi se udale.

Redom indijske vlade pokreću to pitanje kako bi se promenila socijalna slika o rađanju devojčica, ali su dosad imale mali uticaj na promenu uvreženog mišljenja o ženskoj deci, navodi francuska agencija.

Preferiranje muške dece dovelo je do ogromne i alarmantne disproporcije u rađanju dečaka i devojčica sudeći po podacima iz popisa 2011. godine prema kojima ima 914 devojčica prema 1.000 dečaka u Indiji, što je mnogo manje u odnosu na prosečan svetski odnos novorođene ženske prema muškoj deci (951 prema 1000).

(Tanjug)

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.