Izvor: B92, 14.Jul.2017, 13:05 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ubica iz Rakovice kod tužioca se branio ćutanjem
Beograd -- M. N., koji je ubio ženu i dete ispred Centra za socijalni rad u Rakovici, na saslušanju u Višem javnom tužilaštvu u Beogradu branio se ćutanjem.
On je iskoristio pravo da ne iznosi odbranu.
Nakon saslušanja, tužilaštvo je donelo naredbu o sprovođenju istrage za krivično delo teško ubistvo i predložilo da mu se odredi pritvor, rekla je za Tanjug portparolka tužilaštva Tatjana Sekulić.
Pritvor je predložen zbog postojanja osobitih >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << okolnosti da će ponoviti krivično delo i zbog uznemirenja javnosti, dodala je Sekulićeva.
O predlogu za pritvor odlučiće sudija za prethodni postupak Višeg suda u Beogradu.
M. N. je u sredu oko 15:15 naočigled brojnih prolaznika ubio suprugu nožem, dok je svoje četvorogodišnje dete zadavio i tom prilikom teško nožem povredio troje radnika Centra za socijalni rad i jednog prolaznika, koji su pokušali da zaustave nasilje.
Napadača su najpre savladala dvojica komunalnih policajaca, a zatim je uhapšen.
Za delo za koje se tereti zaprećena je najteža kazna - do 40 godina zatvora.
M. N. je juče, dan nakon ubistva trebalo da počne suđenje pred Drugim osnovnim sudom u Beogradu zbog nasilja u porodici, odnosno nasilja koje je izvršio upravo nad ubijenom ženom.
On je inače 2010. godine bio osuđen za krivično delo nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet eksplozivnih materija.
ALO OTKRIVA Monstrum iz Rakovice bio telohranitelj poznate pevacice
Izvor: medio.rs, 15.Jul.2017, 09:43
Marko Nikolić (43) iz Beograda, koji je ubio ženu i dete ispred Centra za socijalni rad u Rakovici, vodio je dvostruki život!..Monstrum iz Rakovice je redovno išao u teretanu i bildovao, jer je na estradi radio kao bodigard, a klijent mu je bila i kontroverzna pevacica Dunja Ilić, koja je u julu...









