UŽIVO: Italija - Urugvaj 0:0 (68. minut), Kostarika - Engleska 0:0 (68. minut)! Markizio pocrveneo

Izvor: Vesti-online.com, 24.Jun.2014, 20:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nema golova u susretima Italija - Urugvaj i Kostarika - Engleska. "Azuri" od 59. minuta igraju sa deset igrača jer je isključen Markizio.

Žestoko: Arevalo u duelu sa napadačima "azura" Balotelijem i Imobilom

"Azuri" su u boljem položaju jer im odgovara i bod. Ćezare Prandeli će sigurno igrati zatvorenije dok Urugvajci nemaju izbora, moraju da napadnu. Da li će ponovo zablistati Luis Suarez ili je vreme da proradi Edison Kavani?

66. minut - Bufon brani šut Suareza. Sjajan je iskusni čuvar mreže.

65. minut - Bomba Pirla, ali daleko iznad gola Muslere.

62. minut - Očekuju se napadi u talasima Urugvaja jer njima ovaj rezultat ne odgovara.

59. minut - Crveni karton za Markizija. Vetista Italije je grupo startovao na Pereiru. Prestroga odluka sudije.

58. minut - Šansa za Suareza, ali slab udarac zvezde Urugvaja.

55.minut - I u drugom poluvremenu gledamo uspavanku, bez šansi.

51. minut - Pao je Kavani posle remplovanja sa Kjelinijem. urugvajac traži penal, ali sudija odmahuje rukom.

48. minut - Na zemlji je Kaseres. Nema više Marija Balotelija, koji je ostao na klupi. Umesto njega igraće Parolo, vezni fudbaler.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

45+2. minut - Kraj prvog poluvremena. Osim šanse Suareza i šut Pirla ništa nismo videli u prvih 45 minuta.

45. minut - Slobodan udarac za Urugvaj, prilika da se lopta ubaci u šesnaesterac Italije. Samo korner za Urugvajce, izvodi Suarez.

38. minut - Kaseres sa centra pokušava da lobuje Bufona, ali neuspešno, lopta je jedva došla do gola.

33. minut - Velika šansa za Urugvaj. Suarez je izašao sam ispred Bufona, ali u dva navrata čuvar mreže "azura" je odbranio svoj gol.

29. minut - Imobile je pokušao, ali preko gola šutira prvi strelac Serije A. Slab fudbal smo gledali u prvih pola sata.

26. minut - Italija napada, ali zasad nema izgledne prilike za "azure".

22. minut - Mario Baloteli je dobio žuti karton i neće igrati u osmini finala ako se "azuri" plasiraju.

20. minut - Kavani je imao šansu, ali je šutirao pored gola.

16. minut - Kavani je pokušao da uposli Suareza, ali je Bonući osujetio ideju napadača PSŽ-a.

12. minut - Pokušava Andrea Pirlo sa 30 metara, Muslera boksuje loptu u korner. Opasan je Pirlo, njegove lotpe imaju čudnu putanju.

8. minut - Urugvaj je bio u napadu, ali nema opasnosti po Bufona.

5. minut - Nema uzbuđenja u Natalu. Luis Suarez je već dva puta bio na zemlji. Ne štede ga "azuri".

1. minut - Utakmica je počela.

SASTAVI:

ITALIJA: Bufon, Barzalji, Bonući, Kjelini, Darmian, De Ćiljo, Markizio, Verati, Pirlo, Baloteli (od 46. Parola), Imobile.

URUGVAJ: Muslera, Kaseres, Himenez, Godin, A. Pereira (od 62. Suani), Arevalo, Gonzales, Rodrigez, Lodeiro (od 46. M. Pereira), Kavani, Suarez.

Danijel Staridž u duelu sa Milerom

U drugom susretu današnjeg dana, najveće senzacija SP Kostarika probaće da "skine skalp" Englezima.

45+1. minut - Završeno je prvo poluvreme, bez golova.

43. minut - Barkli ima šansu, ali šutira pored gola. Bolje prilike je imala Engleska.

41. minut - Kembel traži penal za Kostariku, ali sudija odmahuje rukom.

36. minut - Nova šansa za Staridža, ali neće gol napadača "Gordog Albiona".

18. minut - Danijel Staridž je imao šansu za Englesku, ali nema promene rezultata.

SASTAVI:

KOSTARIKA:Navas, Gamboa, Duarte, Gonzales, Miler, Diaz, Teheda, Borhes, Brenas, Ruiz, Kembel.

ENGLESKA: Foster, Džons, Smiling, Kejhil, Šo, Lampard, Vilšer, Barkli, Milner, Lalana, Staridž.