TAJFUNI IZNAD ŠKOTSKE: Ruski avioni imali vazdušni sastanak sa Britancima

Izvor: SrbijaDanas.com, 28.Nov.2020, 23:36

"TAJFUNI" IZNAD ŠKOTSKE: Ruski avioni imali vazdušni sastanak sa Britancima

Ranije danas iznad Crnog mora ruski avioni presreli su američki izviđački avion

Britanski lovci "Tajfun" poleteli su iz baze Losimut u Škotskoj kako bi presreli ruske avione T-124 koji su leteli tik pored britanskog vazdušnog prostora, saopštilo je britansko vazduhoplovstvo.

U saopštenju se navodi da se radi o ruskim protivbrodskim avionima te da je "veoma važno pomno pratiti njihove letove u blizini vazdušnog prostora Velike Britanije".

- Ruski vojni >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << avioni koji lete u tom preopterećenom vazdušnom prostoru iznad Severnog mora mogu da predstavljaju opasnost - navodi se u saopštenju i dodaje da ruski avioni često ne šalju signal o položaju i namerama i "retko komuniciraju sa kontrolom leta u Britaniji".

- Da bi omeli takve provokativne akcije i smanjili opasnost britanski "Tajfuni" su pratili i nadgledali let ruskih aviona - navode u britanskom RAF-u.

.

Nastavak na SrbijaDanas.com...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SrbijaDanas.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SrbijaDanas.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.