Izvor: B92, 20.Feb.2015, 15:22 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Svedok nije optužio Ivanovića
Kosovska Mitrovica -- Svedok tužilaštva Bedžet Ferizi nije optužio Olivera Ivanovića za ubistvo četvorice Albanaca aprila 1999. godine.
U Osnovnom sudu u Kosovskoj Mitrovici, gde je u toku suđenje Ivanoviću i četvorici Srba, Ferizi je odgovorao na pitanja tužioca i opisivao događaje iz 14. aprila 1999. godine, ali nijednom rečju nije spomenuo lidera Građanske inicijative SDP.
Na pitanje tužioca da li poznaje Olivera Ivanovića, Ferizi je odgovorio da ga >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ne poznaje.
Ivanovićeva odbrana nije ni ispitivala Ferizija, ocenivši da je njegovo svedočenje iskreno i da nije bilo potrebe za tim.
Ferizi je šesti od ukupno osamnaestoro svedoka koje je predložilo tužilaštvo, u vezi sa događajima od 14. aprila 1999. godine kada su u Kosovskoj Mitrovici ubijena četvorica Albanaca.
Nakon saslušanja ovih svedoka u vezi sa događajima iz 1999. godine, sudije će saslušati još 40 svedoka tužilaštva u vezi sa događajima iz 2000. godine.
Ivanović je optužen da je na Kosovu počinio krivično delo ratnog zločina nad civilnim stanovništvom 1999. godine, a zaprećena kazna za to delo je od pet godina do doživotne robije.
Slučaj Ivanović povezan je sa još četvoricom Srba, a to su Dragoljub Delibašić, otac i sin Ilija i Nebojša Vujačić i Aleksandar Lazović koji su osumnjičeni za ubistvo i pokušaj ubistva.
Sva petorica optuženih Srba izjasnili su se ranije da nisu krivi za dela koja im se stavljaju na teret.
Suđenje Ivanoviću i četvorici Srba nastavlja se u ponedeljak.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija
Svedok nije optužio Ivanovića
Izvor: Studio B, 20.Feb.2015
Svedok tužilaštva Bedžet Ferizi nije optužio Olivera Ivanovića za ubistvo četvorice Albanaca aprila 1999. godine...U Osnovnom sudu u Kosovskoj Mitrovici, gde je u toku suđenje Ivanoviću i četvorici Srba, Ferizi je odgovorao na pitanja tužioca i opisivao događaje iz 14. aprila 1999. godine,...









