Sumnjali da Perković beži u BiH

Izvor: B92, 18.Jan.2014, 23:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sumnjali da Perković beži u BiH

Zagreb/Banjaluka -- Policija Republike Srpske je danas u više navrata zaustavila Anta Nobila zbog sumnje da se u njegovom društvu nalazi Josip Perković, piše "Jutarnji list".

Reč je o četiri saobraćajna presretanja i jednog legitimisanja nakon izlaska iz banjalučkog lokala, gde je Nobilo imao sastanak.

Policija je, kako se navodi, imala dojavu da je njegov saputnik lice s poternice, što je upućivalo na pretpostavku da je možda reč o Perkoviću koji je, kako se sumnjalo, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u pratnji Nobila, odlučio da pobegne iz Hrvatske u BiH, prenosi zagrebački list.

Bivši čelnik jugoslovenske, a potom i hrvatske obaveštajne službe Josip Perković, oko kog su se zategli odnosi Hrvatske i Brisela, uhapšen je zbog sumnje da je organizovao ubistvo bivšeg hrvatskog emigranta Stjepana Ðurekovića, 1983. godine kod Minhena. Ðureković je bio direktor naftne kompanije INA. Zbog tog slučaja Nemačka potražuje Perkovića.

Ubrzo je pritvor zamenjen "merama opreza", Perković je pušten da se brani sa slobode, ali su mu oduzeta dokumenta.

Međutim njegov slučaj dobio je nakon samo nekoliko dana iznenađujući obrt, kada je operativac bivše Udbe Vinko Sindičić poslao iz Italije izjavu u kojoj navodi da je na nemačkom sudu lažno svedočio u slučaju ubistva Stjepana Đurekovića.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Policija u RS četiri puta zaustavljala advokata Nobila zbog Perkovića

Izvor: Blic, 18.Jan.2014

Policija Republike Srpske je danas u više navrata zaustavila advokata Anta Nobila zbog sumnje da se u njegovom društvu nalazi Josip Perković, piše zagrebački “Jutarnji list”...Reč je o četiri saobraćajna presretanja i jednog legitimisanja nakon izlaska iz banjalučkog lokala, gde je Nobilo...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.