Sukob na granici Južnog Sudana i Sudana: Više od 30 mrtvih, ima ranjenih i otetih

Izvor: B92, 22.Jan.2020, 19:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sukob na granici Južnog Sudana i Sudana: Više od 30 mrtvih, ima ranjenih i otetih

Najmanje 32 čoveka ubijena su danas u napadu navodnih kradljivaca stoke u jednom pograničnom kraju oko kojeg se spore Sudan i Južni Sudan jer je bogat naftom.

Osim što su stradale 32 osobe, uključujući žene i decu, ranjena su i 24 čoveka, a 15 ljudi je oteto, među njima i deca, izjavio je za AFP Kuol Alor Kuaol, glavni administrator regije Abjei.

Rekao je da je tokom napada spaljeno 20 kuća.

Nastavak na B92...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.