Subotica: Austrijanci kupili 29 novembar

Izvor: Radio 021, 14.Jul.2015, 09:33   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Subotica: Austrijanci kupili "29 novembar"

Pokretna imovina nekadašnjeg giganta u proizvodnji mesa - Industrije mesa i konzervi "29. novembar" iz Subotice, prodata je po 48 miliona dinara.

Kako je saopštila Agencija za privatizaciju, preduzeće "DT Handels GmbH", sa sedištem u Klagenfurtu, ponudilo je tu cifru za mašine i opremu sedam odeljenja proizvodnje, zatim prateću opremu u proizvodnji, laboratoriji i svu ostalu pokretnu imovinu u fabričkom krugu i magacinskom i skladišnom prostoru, kao i transportna sredstva.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << />
Procenjena neobavezujuća vrednost te imovine navedena u oglasu iznosila je gotovo 180,5 miliona dinara, a saglasnost na prodaju za ponuđenih 48 miliona dao je Odbor poverilaca tog preduzeća u stečaju. To je bio peti oglas za prodaju imovine Industrije mesa i konzervi "29. novembar".

Agencija za privatizaciju je do sada objavljivala tri tendera za prodaju kapitala preduzeća, a u aprilu 2008. tender je proglašen uspešnim. Međutim, kupac tada nije obezbedio bankarsku garanciju, tako da je ugovor raskinut u junu iste godine. Nakon toga, u maju 2009. preduzeće je zbog stanja u kojem je bilo otišlo u stečaj.

Prva prodaja iz stečaja oglašena je u novembru 2010. godine, i, kao i dve sledeće bila je neuspešna. Nakon toga se prešlo na prodaju imovine u celinama, a nakon što nije prihvaćena ponuda za prodaju najvažnije celine preduzeća, fabrike u Tolminskoj ulici, prešlo se na prodaju po segmentima, kao što je bila i ova.
Pogledaj vesti o: Subotica

Nastavak na Radio 021...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.