Izvor: Beta, 22.Avg.2011, 14:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Stabilno na jugu Srbije

LESKOVAC, 22. avgusta 2011. (Beta) - Ministar odbrane Srbije Dragan Šutanovac ocenio je u ponedeljak u Leskovcu da je situacija na jugu Srbije stabilna, ali da može biti i eksplozivna zbog učestalih pretnji ekstremista iz Prištine.

"Sve vreme govorimo da je situacija na jugu Srbije stabilna, ali da u vrlo kratkom roku može da bude i eksplozivna. Ne postoje vojne pretnje, ali postoje ekstremisti, koji su se i danas oglasili u Prištini", kazao je Šutanovac.

Ministar je naveo da je Vojska, u saradnji sa srpskom policijom i sa Kforom na Kosovu, budna i da pokušava da predupredi "bilo kakve aktivnosi koje bi dovele do ugrožavanja bezbednosti na jugu Srbije".

Dodao je da bi smanjenje broja vojnika Kfora izazvalo negativne posledice i na Kosovu. "Već četiri godine, kako sam na čelu Ministarstva odbrane, insistiram kod Kfora da ne smanjuje svoje snage bezbednosti, jer bez Kfora bi bilo teško na Kosovu i Metohiji i bojim se da bismo ušli u operacije sa velikim stradanjima", naveo je Šutanovac.

Ministar je još rekao da sve lokalne samouprave na Kosovu, u kojima su srpska rukovodstva, moraju da se povinuju odlukama Vlade Srbije, kao što to, na primer, čini i rukovodstvo u Leskovcu.


Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na Beta...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Beta. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Beta. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.