Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 22.Okt.2024, 16:31
Srpske rakije u Beču dobile visoke ocene
Privredna komora Srbije (PKS) saopštila je danas da se sedam destilerija iz Srbije u organizaciji tog udruženja privrednika predstavilo na festivalu "Falstaff Vienna Bars and Spirits" u bečkom dvorcu Hofburg, na kojem su učestvovali proizvođači žestokih pića iz čitavog sveta.
Kako se navodi, pod zajedničkim brendom "Serbian Spirits", nastupile su srpske destilerije - Belgrade Urban Distillery, Gorda, Gružanska nit, Podrum Pevac, Destilerija Zarić, Stara Sokolova i Destilerija >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << Bosiljčić.
Dodaje se da su sve one privukle veliku pažnju međunarodnih stručnjaka i ljubitelja alkoholnih pića, ali i osvojile visoke ocene Falstaffa. PKS naglašava da proizvođači iz Srbije ovaj nastup vide kao veliki iskorak jer predstavlja dobru priliku za promociju srpskih destilata na međunarodnom tržištu.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
PKS: Rakije iz Srbije dobile visoke ocene na festivalu u Beču
Izvor: NoviMagazin.rs, 22.Okt.2024
Na Festivalu "Falstaff Vienna Bars and Spirits" u Beču gde su učestvovali svetski proizvođači žestokih pića, sedam destilerija iz je dobilo visoke ocene za rakije, saopštila je danas Privredna komora Srbije (PKS).





