Sramotno paljenje lutaka koje simbolizuju gej par s detetom

Izvor: B92, 24.Feb.2020, 16:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Sramotno paljenje lutaka koje simbolizuju gej par s detetom"

Vlada Hrvatske osudila je sramotno paljenje lutaka koje simbolizuju gej par s detetom u naručju na karnevalu u Imotskom.

Hrvatska vlada je ocenila da to nije tradicionalno, ni zabavno, niti u duhu hrvatskih i evropskih vrednosti.

"'Tradicionalno spaljivanje karnevalske lutke obično se sastojalo u svojevrsnoj duhovitoj i podrugljivoj kritici raznim događanjima u hrvatskom društvu. Takav karnevalski duh može ostati u okvirima satire kad se 'sudi' onima koji >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << su na poziciji vlasti, poput predsednika države, vlade ili gradonačelnika i drugih političara, a nipošto ne onima koji su predstavnici različitih manjina u hrvatskom društvu", navela je Vlada za Novu TV.

Hrvatska vlada u reagovanju je dodala da je njen pristup da se odupire svakoj vrsti govora mržnje i agresije - političke, ideološke, verbalne i fizičke, kao i svakom činu koji vređa osećaje hrvatskog naroda i doprinosi podelama u društvu.

I predsednik Hrvatske Zoran Milanović ranije danas je oštro osudio paljenje lutke gej para s detetom u naručju u Imotskom, ocenivši da je reč o "žalosnom, nehumanom i potpuno neprihvatljivom činu".

Udruženje "Dugine porodice" i poslanik Socijaldemokratske partije (SDP) Arsen Bauk odvojeno su najavili podnošenje krivičnih prijava protiv organizatora karnevala KD 'Bakove svečanosti' zbog širenja mržnje.

Nastavak na B92...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.