Spoj matematike i slikarstva na izložbi slika

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 10.Sep.2018, 17:44   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Spoj matematike i slikarstva na izložbi slika

Spoj dve oblasti matematike i slikarstva zasijala je u zrenjaninskom Kulturnom centru na izložbi slika kineskog umetnika Pamvilesa koji, pomoću kodova koje je sam kreirao, sakriva informacije unutar slika. Izložba njegovih radova otvorena je do 18. septembra.

U izložbenom salonu Kulurnog centra Zrenjanina postavljena je Izložba crteža kineskog umetnika Pamvilesa Xuang Ming Chenga koji je kako kaže pronašao umetnost kada je imao svega 18 godina, i od tada je ona deo njegovog >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << života.

Njegove slike govore o životu, polu, religiji, matematici, filozofiji i obuhvata mnoge druge oblasti i predmete.

"Moji radovi su inspirisani matematikom, ja sam zapravo završio matematiku u Kini, ali se slikarstvom bavim iz hobija. Većinu stvari koju radim ubacujem i korporiram matematičke šeme i radovi su dosta inspirisani samom naukom. U svojim radovima koristim određene šifre koje sam pravio, one su inspirisane matematikom. Te šifre su više simbolične i zajedno sa mojim slikama predstavljaju neki veći simbol", izjavio je autor izložbe.

Pamviles je u protekle četiri godine učestvovao u mnogim umetničkim aktivnostima u Kini. Imao je dosta izložbi među kojima i samostalnu, u njegovom rodnom gradu, dok grupnu izložbu očekuje u Kulturnom centru Dongguana. Objavio je svoju knjigu o njegovim pričama, slikama, poeziji i filozofiji.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.