Izvor: RTS, 23.Jun.2010, 18:02 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Smena vlasti u Velikom Gradištu
Raspad vladajuće koalicije u Velikom Gradištu. Od 35 odbornika njih 19 iz grupe građana "Za selo i grad", Nove Srbije, SRS-a, G17 plus i SPS-a glasalo je za novo opštinsko rukovodstvo. Za novog predsednika opštine izabran Dragan Milić iz grupe građana.
Ono što je pre nekoliko meseci počelo kao afera "Smeće" završilo se raspadom vladajuće koalicije u Velikom Gradištu i formiranjem nove vlasti.
Od 35 odbornika, ukupno njih 19 iz grupe građana "Za selo i grad", >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Nove Srbije, Srpske radikalne stranke, G17 plus i SPS-a glasalo je za novo opštinsko rukovodstvo.
Kako je Živoslav Lazić iz Demokratske stranke nedavno podneo ostavku, za novog predsednika opštine Veliko Gradište izabran je Dragan Milić iz grupe građana "Za selo i grad", koji je ovu funkciju već obavljao od 2004. do 2008. godine.
"Mi se nećemo baviti politikom, već interesima građana opštine Veliko Gradište. Ja koristim priliku da pozovem i druge ljude koji sada nisu u koaliciji da nam priđu", rekao je nakon izbora novi predsednik opštine Dragan Milić.
"Bez obzira ko kojoj političkoj opciji pripada, treba zajednički da radimo za dobrobit Velikog Gradišta", istakao je Milić.
Nova skupštinska većina formirana je uz pomoć dva odbornika G17 plus i tri iz SPS-a, koji su napustili prethodnu vladajuću koaliciju sa Demokratskom strankom. Na sednici je za dnevni red glasao i četvrti odbornik socijalista, ali ju je kasnije napustio.
"Moja partija ne treba da shvati da sam je izdao. Ja sam samo stao na stranu naroda, da ispravimo nešto kako bi opština mogla normalno da funkcioniše, kao što je to bilo nekada", rekao je Ljubiša Aleksić, odbornik SPS-a.
Njegov kolega, odbornik G17 plus Živoslav Živković je dodao da "ovih devetnaest ljudi okupilo se da radi u interesu građana jer se za protekle dve godine ništa nije uradilo. Ne očekujem negativne reakcije iz centrale naše stranke, jer smo ih mi blagovremeno upozoravali da je situacija u Velikom Gradištu neodrživa".
Odbornici Demokratske stranke i Demokratske stranke Srbije nisu prisustvovali sednici skupštine.
Turbulencije u opštini Veliko Gradište počele su pre nekoliko meseci, kada su građani protestovali zbog previsoke cene za odnošenje smeća i spornog ugovora koji je sa grčko-srpskim konzorcijumom "Spajder" potpisao bivši predsednik opštine Živoslav Lazić.
DS bez vlasti u Velikom Gradištu
Izvor: B92, 23.Jun.2010
Veliko Gradište -- Demokratska stranka izgubila je vlast u Velikom Gradištu. Odbornici iz SPS-a i G17 plus podržali su danas izbor kandidata opozicije za predsednika opštine... Time se raspala koalicija na vlasti koju su pored ovih stranaka činili DS i Demokratska stranka Srbije...Skupština je...
Smena vlasti u Velikom Gradištu, DS sada u opoziciji
Izvor: TimockeVesti.net, 23.Jun.2010
Demokratska stranka (DS) izgubila je vlast u Velikom Gradištu, jer su odbornici iz Socijalističke partije Srbije i G17 plus podrzali danas izbor kandidata opozicije za predsednika opštine.....Procitajte celu vest na izvornoj stranici ...Procitajte ceo tekst na izvornoj stranici Opširnije..
Smena vlasti u Velikom Gradištu
Izvor: B92, 24.Jun.2010, 12:10
Veliko Gradište -- DS je izgubio vlast u Velikom Gradištu, nakon što su odbornici SPS-a i G17 plus podržali izbor kandidata opozicije za predsednika te opštine... Novu većinu sa 19 od 31 odbornika čine predstavnici SRS-a, grupe građana Za selo i grad, Npve Srbije, SPS i G17 plus...Odbornik G17...





