Skromna praznična dekoracija grada

Izvor: RTS, 19.Dec.2016, 13:09   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Skromna praznična dekoracija grada

U Kikindi je ukrašavanje glavnog trga i ulica završeno pre nekoliko dana. Najveći severnobanatski grad je primer da se i sa minimalnim sredstvima može stvoriti prijatan praznični ambijent.
Kao i prethodnih godina najmarkantnija je visoka svetleća jelka ispred Gradske kuće, a za najmlađe je najinteresantnija kutija ispred jelke u koju ubacuju pisma želja Deda Mrazu.

Još jedna, ali neonska, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << jelka nalazi se na kružnom toku, dok su duž zidova zgrada u centru grada postavljene svetleće lampice.
Miodrag Bulajić, član Gradskog veća Kikinde, kaže da je ove godine za prazničnu dekoraciju grada izdvojeno milion dinara, dok prethodne tri godine iz budžeta nisu izdvajane pare za tu namenu.

Građani, uglavnom, smatraju da je grad pristojno okićen i da ne treba preterivati sa kićenjem, jer, kako kažu, danas ima bitnijih stvari za koje treba trošiti novac.
Vlada mišljenje da Kikinđani imaju jedan od najlepših trgova kojem i nije potrebna posebna dekoracija, što znači da građani i uz mala ulaganja iz gradske kase mogu imati kvalitetnu
prazničnu atmosferu. Deca, ali i odrasli još samo priželjkuju sneg u novogodišnjoj noći. Onda bi, kažu, praznični ugođaj bio potpun.
rts.kikinda@rts.rs
 

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.