Izvor: RTS, 09.Sep.2014, 17:53 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sertić i Đurić o privredi na severu Kosova
Ministar privrede Srbije Željko Sertić i direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Marko Đurić razgovarali su o zajedničkim aktivnostima na unapređenju privrede i privrednog ambijenta na Kosovu i Metohiji, pre svega na severu Kosova i u opštinama sa većinskim srpskim stanovništvom.
Kako je saopštilo Minstarstvo privrede, buduće aktivnosti se odnose na kreiranje i primenu strategije razvoja privrede na tim prostorima, privlačenje investicija, otklanjanje administrativnih >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << prepreka za nesmetan promet robe i usluga i poslovanje preduzeća sa Kosova i Metohije sa firmama u centralnoj Srbiji, prenosi Beta.
Na sastanku, kome su prisustvovali i predstavnici Privredne komore Srbije, dogovoreno je i formiranje radne grupe koju će činiti predstavnici Ministarstva privrede, Kancelarije za Kosovo i Metohiju, resornih ministrarstva, Agencije za privatizaciju i drugih institucija i organa, koja će raditi na realizaciji tih dogovora.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija






