Izvor: B92, 14.Jun.2013, 19:17 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sao Paulo: Protest, 100 povređenih
Sao Paolo -- U sukobima koji su izbili između policije i demonstranata u Brazilu privedeno je nekoliko stotina ljudi, a povređeno više od 100 učesnika i 12 policajaca.
Protest je organizovan zbog povećanja cene javnog prevoza.
Najveće nasilje je bilo u Sao Paulu, ekonomskoj prestonici Brazila i najmnogoljudnijem gradu u zemlji, gde su privedeno 232 čoveka, ali je većina njih kasnije puštena na slobodu, javila je agencija Frans pres.
Proteste u Sao Puolu, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << koji su počeli prošle sedmice, predvodi "Pokret besplatnog prevoza", koji se protivi nedavnom povećanju cene karte za autobus, metro i voz sa 1,50 na 1,60 dolara i traži besplatan prevoz za studente.
Ova grupa pozvala je na nove masovne proteste u ponedeljak.
Novi sukobi u Brazilu izbili su uoči održavanja Kupa konfederacija, a u Riju, jednom od šest gradova domaćina fudbalskog takmičenja, sinoć je privedeno oko 20 ljudi.
Manji protesti održani su i u gradu Porto Alegre, gde su privedena 23 čoveka, a sedam ih je povređeno, kao i u drugim gradovima.
Kako su agencije ranije javile, privedena su i tri novinara, od kojih su dvojica optužena za ometanje policije, ali su kasnije pušteni na slobodu.
Treći novinar je optužen za "formiranje kriminalne bande" i "nanošenje štete imovini" i još je u pritvoru.
Manja grupa vandala palila je tokom noći smeće na ulicama, razbijala prozore na izlozima prodavnica i ispisivala grafite po autobusima i metro stanicama.
Na protestima u Brazilu ima povređenih
Izvor: Mondo, 14.Jun.2013
U novim sukobima koji su izbili danas između policije i demonstranata širom Brazila, tokom protesta zbog povećanja cene javnog prevoza, privedeno je nekoliko stotina ljudi, a povređeno više od 100 učesnika protesta i 12 policajaca...prev next 0 0 0.. ..1 / 3.. ..2 / 3.. ..3 / 3..Najveće nasilje...





