
Izvor: SrbijaDanas.com, 07.Avg.2020, 16:22
STVARAJU SE NOVA ŽARIŠTA U SRBIJI: Broj zaraženih je u porastu, JEDNA KATEGORIJA STANOVNIŠTVA JE NAJVIŠE POGOĐENA
U zadnjih 24 sata na Infektivnoj je, rekao je dr Goran Stevanović bilo 156 pregleda, od toga je 30 pacijenata zahtevalo hospitalizaciju.
- Što se tiče demografskih karakteristika hospitalizovanih pacijtanata, u samom početku dominirale su osobe mlađeg do srednjeg uzrasnog doba, sada se ponovo vraća deo njih koji su stariji, ali broj tih pacijenata je manji - rekao je na današnjoj pres kofnerenciji Kiznog štaba za borbu protiv korona virusa dr Goran Stevanović.
>> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com <<
Kako je rekao, klinička slika je i dalje ista, jedna trećina zahteva bolničko lečenje.
- Samo na Infektivnoj klinici je pregledano gotovo 20.000 bolesnika od početka epidemije vezano za kovid, uradili smo preko 5.000 rendgenskih snimaka pluća, 2.800 bolesnika je lečeno samo na Infektivnoj klinici - rekao je dr Stevanović.
U zadnjih 24 sata na Infektivnoj je, dodao je, bilo 156 pregleda, od toga je 30 pacijenata zahtevalo hospitalizaciju.
Beograd i Novi Sad i dalje najviše zaraženih, broj raste u dva grada
U Klinici se nalazi, računajući današnje otpuste, 61 pacijent od toga četiri na invanzivnoj ventilaciji. Prethodna tri do četiri dana taj trend broja pregleda se kreće oko ovih cifara i nešto je manje u odnosu na sam početak, dodao je on.
Što se tiče uopšteno o broju pacijenata, kao je rekao direktor KCV dr Zoran Gojković, i dalje su Beograd i Novi Sad dva grada sa najvećim brojem aktivnih i novootkrivenih, s tim što se povećava i broj obolelih u Leskovcu i Kruševcu, ali imamo manji broj obolelih u Valjevu i Šapcu, to je ono što je u ovom trenutku dobro.
Nastavak na SrbijaDanas.com...