Izvor: RTS, 11.Avg.2011, 19:42 (ažurirano 02.Apr.2020.)
SRS: Država prodaje "Jat" ispod cene
Vlada pokušava da proda nacionalnu aviokompaniju "Jat ervejz" ispod realne cene, ocenio rukovodilac SRS-a Ivan Ninić. Savetnik u toj prodaji, konsultantska kuća "Dilojt", u sukobu interesa, dodaje Ninić.
Predsednik Saveta za borbu protiv korupcije Srpske radikalne stranke Ivan Ninić rekao je da imovina "Jata" vredi 220 miliona evra i da aktuelni režim pokušava da je proda "za bagatelu".
"Odluka Vlade da >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << kroz model strateškog partnerstva proda 'Jat' predstavlja plan režima Borisa Tadića da strancima za bagatelu pokloni imovinu te kompanije, koja vredi 220 miliona evra, i da 'Jatovo' dugovanje od 210 miliona evra pređe na državu i građane Srbije", rekao je Ninić.
Prema njegovim rečima, savetnik 'Jata' u tom procesu, konsultantska kuća "Dilojt", tu uslugu naplaćuje 500.000 evra, koliko će, kako je naveo, zaraditi i u slučaju uspešne prodaje kompanije.
"SRS ima obavezu da upozori javnost da se konsultant za prodaju 'Jata' nalazi u direktnom sukobu interesa, jer je u tom preduzeću bio zaposlen aktuelni ministar ekonomije Nebojša Ćirić", napomenuo je Ninić.
Radikali su pozvali ministra ekonomije da javno kaže hoće li u postupku privatizacije "Jata" štititi javni interes, odnosno interes te kompanije i države, ili interes "svog bivšeg, a verovatno i svog budućeg poslodavca", preduzeća "Dilojt".
Vlada Srbije je početkom avgusta raspisala tender za izbor investitora za zajedničko ulaganje u novu kompaniju za avioprevoz. Na tenderu će moći da učestvuju aviokompanije, kao i finansijski investitori koji imaju najmanje pet odsto ulaganja u vazdušnom saobraćaju.






















