Izvor: Kurir, 22.Feb.2013, 07:28 (ažurirano 02.Apr.2020.)
SREMSKA KAMENICA: Direktor preko reda lečio strane državljane
Agencija za borbu protiv korupcije pokrenula postupak protiv dr Dušana Jovanovića, direktora Instituta za onkologiju u Sremskoj Kamenici, zbog sumnje da je pacijentima iz inostranstva omogućio terapiju zračenjem
NOVI SAD - Bogatio se na račun bolesnih.
Agencija za borbu protiv korupcije pokrenula je postupak protiv direktora Instituta za onkologiju u Sremskoj Kamenici dr Dušana Jovanovića jer „postoji opravdana sumnja“ da je postupio suprotno >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << zakonu i omogućio dopunski rad na Institutu, kao i da se preko liste čekanja na zračnu terapiju ubacuju strani državljani na štetu građana Srbije koji uživaju pravo na obavezno osiguranje.
Kako kažu u Agenciji, Jovanović je ovo uradio kako bi za sebe i druge pribavio materijalnu korist. Dodaje se da su na radioterapije preko reda ubacivani uglavnom pacijenti iz Republike Srpske, Crne Gore i Makedonije, kao i da je Jovanović propustio da obavesti nadležne institucije o nedostatku neophodnih aparata za zračnu terapiju.
Agencija je o pokretanju postupka obavestila i samog dr Jovanovića, kom je ostavila rok od 15 dana da se izjasni o prijavi podnetoj protiv njega i da svoje navode potkrepi dokazima.Doktor Dušan Jovanović juče nije bio dostupan za komentar.
(E. K.)
Nameštao liste za zračenje?
Izvor: B92, 22.Feb.2013
Beograd -- Agencija za borbu protiv korupcije pokrenula postupak protiv direktora Instituta za onkologiju Vojvodine Dušana Jovanovića zbog sukoba interesa, piše Pištaljka...U obaveštenju koje je Jovanoviću poslala direktorka Agencije navodi se da je postupak pokrenut na osnovu prijave i po službenoj...






