Izvor: Vesti-online.com, 25.Nov.2014, 22:51 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ruski zvaničnik: Rasna diskriminacija je najveći izazov za američku demokratiju
Visoki ruski zvaničnik izjavio je danas da protesti u SAD zbog odluke velike porote da ne podigne optužnicu protiv policajca belca koji je ubio nenaoružanog mladog crnca u Fergusonu ukazuje na rasnu diskriminaciju u toj zemlji.
Odluka porote u SAD je odraz rasne diskriminacije: Konstantin Dolgov
"Rasna diskirminacija, rasne i etničke tenzije - to su verovatno najsnažniji izazovi za američku demokratiju, stabilnost i koheziju američkog društva", >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << rekao je izaslanik ruskog ministarstva spoljnih poslova za ljudska prava Konsantin Dolgov.
Dolgov je dodao da događaji u Fergusonu i nekoliko drugih gradova pokazuju da je to veoma ozbiljan izazov za američko društvo i njegovu stabilnost, prenosi agecija TASS.
Izjava Dolgova jedna je od najoštrijih reakcija zvaničnika iz drugih zemalja na nasilne proteste zbog odluke porote. Zvaničnici u većini drugih država su izbegavali osetljvost te teme, navodi agencija Asošijetid pres.
U Kini, gde vlasti ne prihvastaju rado istrage o brutalnosti policije, drzavni mediji su izveštavali o neredima i odluci porote u Fergusonu, ali bez mnogo komentarisanja. Takođe deluje da u Kini postoji nastojanje da se priguši rasprava na internetu o tim događajima, dodaje AP.
Hiljade Amerikanaca su prošle noći na ulicama od Sijetla na zapadnoj obali SAD, preko Čikaga i Los Anđelesa, sve do Njujorka na istočnoj obali protestovale zbog odluke da se ne podigne optužnica protiv belog policajca koji je u avgustu nenaoružanog mladog crnca u Fergusonu, predgrađu Sent Luisa.
Nastavak na Vesti-online.com...





