Rebalans budžeta potreban odmah

Izvor: RTS, 23.Maj.2013, 12:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Rebalans budžeta potreban odmah

Fiskalni savet upozorava da su javne finansije zemlje u veoma lošoj poziciji i da je Srbija nedovoljnim smanjenjem deficita u 2013. godini i odlaganjem reformi došla ponovo u vrlo opasnu poziciju, kada je kriza javnog duga moguća.

Javne finansije Srbije su u vrlo lošoj poziciji i odmah je potreban rebalans budžeta, ocenjuje Fiskalni savet.

Fiskalni deficit umesto planiranih 3,6 odsto bruto domaćeg proizvoda (BDP) premašiće u ovoj godini 5,5 odsto BDP-a, dok je >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << javni dug već iznad 60 odsto, a nastaviće da raste tokom ove i u narednoj godini, saopštava Fiskalni savet.

Fiskalni savet upozorio je da je Srbija nedovoljnim smanjenjem deficita u 2013. i odlaganjem reformi "ponovo došla u opasnu poziciju, kada je kriza javnog duga moguća". Kako su istakli u Fiskalnom savetu, program mera štednje Ministarstva finansija smanjiće deficit za 0,6 do 0,7 odsto BDP-a umesto planiranih jedan odsto.

U tom savetu smatraju da stanje javnih finansija u Srbiji zahteva ozbiljnije mere od predloženih, odnosno da je odmah potreban rebalans budžeta.

Kontrola plata i penzija biće neophodna i za budžet 2014, a strukturne reforme neophodno je započeti odmah, poručili su iz Saveta, dodajući da bi povećanje plata i penzija u oktobru bilo fiskalno neodgovorno.

U prva četiri meseca javni prihodi su manji od očekivanih za čak 40 milijardi dinara, a očekuje se da će do kraja godine odstupiti od plana za najmanje 80 milijardi dinara.

Nastavak na RTS...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Moguća kriza javnog duga

Izvor: RTS, 23.Maj.2013

Fiskalni savet upozorava da su javne finansije zemlje u veoma lošoj poziciji i da je Srbija nedovoljnim smanjenjem deficita u 2013. godini i odlaganjem reformi došla ponovo u vrlo opasnu poziciju, kada je kriza javnog duga moguća. ..Javne finansije Srbije su u vrlo lošoj poziciji i odmah je potreban...

Nastavak na RTS...

Moguća kriza javnog duga, javne finansije u lošoj poziciji

Izvor: Beta, 23.Maj.2013

BEOGRAD, 23. maja 2013. (Beta) - Fiskalni savet ocenio je u četvrtak da su javne finansije u vrlo lošoj poziciji i da je Srbija nedovoljnim smanjenjem deficita u 2013, i odlaganjem reformi došla ponovo u vrlo opasnu..

Nastavak na Beta...

FISKALNI SAVET: Ponovo preti kriza javnog duga!

Izvor: Telegraf.rs, 23.Maj.2013

U prva četiri meseca javni prihodi su manji od očekivanih za čak 40 milijardi dinara, a očekuje se da će do kraja godine odstupiti od plana za najmanje 80 milijardi dinara

Nastavak na Telegraf.rs...

Fiskalni savet: Javne finansije vrlo loše, odmah potreban rebalans

Izvor: SEEbiz.eu, 23.Maj.2013

BEOGRAD - Fiskalni deficit umesto planiranih 3,6 odsto bruto-domaćeg proizvoda (BDP) premašiće u ovoj godini 5,5 odsto BDP-a.

Nastavak na SEEbiz.eu...

Moguća kriza javnog duga u Srbiji

Izvor: EurActiv Srbija, 23.Maj.2013

Fiskalni savet Srbije ocenio je da su javne finansije u vrlo lošoj poziciji i da je Srbija nedovoljnim smanjenjem deficita u 2013. i odlaganjem reformi ponovo došla u vrlo opasnu poziciju kada je moguća kriza javnog duga. Da bi se izbegla kriza javnog duga potrebni su, kako je naveo Savet, oštre...

Nastavak na EurActiv Srbija...

Sve veći minus u kasi

Izvor: Politika, 23.Maj.2013

Neophodan hitan rebalans budžeta i da ne bude povećanja plata i penzija u oktobru ..Javne finansije su u veoma lošem stanju, a budžetski deficit je mnogo veći od planiranog. Da bi se izbegla kriza javnog duga potrebno je da se što pre uradi rebalans budžeta i da se plate u javnom sektoru i penzije...

Nastavak na Politika...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.