Razbijena velika kriminalna mreža

Izvor: B92, 30.Jan.2024, 14:49

Razbijena velika kriminalna mreža

Španska policija razbila je kriminalnu mrežu u Valensiji.

Grupa je vezana za prodaju leševa, koja je falsifikovala dokumentaciju kako bi mogla da iznosi tela iz bolnica, kako bi ih kasnije prodavala univerzitetima za 1.200 evra.

Kako je saopštila Nacionalna policija, ta banda je jednom fakultetu fakturisala 5.040 evra za izvršenje 11 kremacija tela, ranije seciranih, što se međutim ne vidi u fakturama nijednog gradskog krematorijuma, pošto je svega nekoliko tela >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << kremirano u to vreme.

Istraga je počela početkom 2023. godine, nakon što su agenti saznali da je telo preminule osobe jedno pogrebno preduzeće neregularno preuzelo iz mrtvačnice, a Matičnom registru dostavljen je falsifikovan dokument, navodi novinska agencija Efe.

Policija je potvrdila da su dvojica radnika pogrebnog preduzeća, nakon falsifikovanja dokumenata, prodala telo jednom univerzitetu za 1.200 evra, bez pristanka porodice.

Kasnije su otkriveni slični incidenti na drugim lokacijama, poput staračkih domova, kao i da su tela uglavnom pripadala stranim državljanima bez porodice u Španiji.

Agenti su uhapsili odgovorne u pogrebnoj firmi i dvojicu radnika kao navodne počinioce krivičnog dela prevare, pri čemu se dvojica terete i za krivično delo falsifikovanje isprava.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Razbijena kriminalna mreža koja je prodavala leševe univerzitetima

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 30.Jan.2024

Španska policija razbila je kriminalnu mrežu u Valensiji vezanu za prodaju leševa, koja je falsifikovala dokumentaciju kako bi mogla da iznosi tela iz bolnica, kako bi ih kasnije prodavala univerzitetima za 1.200 evra.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.