Izvor: S media, 05.Jun.2012, 11:41 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Radnici "Partizanskog puta": Umrećemo od gladi!
Oko 80-ak radnika građevinskog preduzeća "Partizanski put" danas je započeo štrajk u prostorijama preduzeća.
Dobrivoje Ristić, predsednik Štrajkačkog odbora i glavni poverenik Asocijacije slobodnih i nezavisnih sindikata (ASNS), kaže za naš portal da radnici "samo traže ono što im pripada po aneksu ugovora o radu".
Priča srpskog putara: Za rođendan sam dobio batine od policije!
Beograd: Štrajk glađu zbog seksa
>> Pročitaj celu vest na sajtu S media <<
- Muka nas je naterala. Nama, bednicima, se duguju plate po 20 meseci unazad, nije nam uplaćeno socijalno, zdravstveno - kaže Ristić i dodaje:
- Očajni smo! Prinuđeni smo da štrajkujemo. Tražimo da nas prime nadležni iz Agencije za privatizaciju i da reše problem. Ovako se više ne može. Mi smo 100 posto "državni", neka nas "bace" u stečaj, al' nek' završe više ovu agoniju.
Prema Ristićevim rečima, zaposleni neće odustati od svojih zahteva pošto su dovedeni do "ruba egzistencije" i "nemaju od čega da se prehrane, decu da školuju, kredite da plaćaju".
(S media, foto: Guliver/ThinkStock)
Pogledaj vesti o: Štrajk
Štrajk radnika preduzeća Partizanski put
Izvor: Akter, 05.Jun.2012
Radnici građevinskog preduzeća "Partizanski put", koje je u procesu restrukturiranja i deo "Nibens grupe", započeli su danas najavljeni štrajk u radnim prostorijama




