Protest studenata povodom presuda Haškog tribunala

Izvor: Blic, 01.Dec.2012, 22:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Protest studenata povodom presuda Haškog tribunala

Studenti Pravnog fakulteta u Beogradu najavili su večeras da će u utorak, 4. decembra, organizovati protest u centru grada, povodom poslednjih presuda Haškog tribunala.

Oslobađanjem hrvatskih generala Ante Gotovine i Mladena Markača, kao i bivšeg komandanta OVK Ramuša Haradinaja i njegovih saradnika "u potpunosti se urušilo ono malo kredibiliteta Haškog trbunala", navodi se u saopštenju studenata Pravnog fakulteta.

Studenti su pozvali kolege sa drugih unverziteta >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << da im se pridruže na protestu, i najavili okupljanje studenata iz cele Srbije na Platou Slobodana Jovanovića ispred Pravnog fakulteta, odakle će prošetati do Doma Narodne skuštine.

Osim studenata Univerziteta u Beogradu, protestovaće student Univerziteta u Novom Sadu, Nišu, Kragujevcu i Prištini koji će organizovano doći u Beograd.

Povezane vesti: AFP: Haški tribunal na meti kritika i iz samog suda Gotovina i Markač počasni građani Osijeka Josipović: S Nikolićem nemam odnose, ali povremeno čitam njegove neobične izjave Josipović: Nije loša ideja da mi Gotovina bude savetnik Fila: Satanizaciji Srbije doprineo i Haški tribunal

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.