Izvor: S media, 01.Dec.2012, 20:06 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Studenti najavili protest povodom presuda Haškog tribunala
Studenti Pravnog fakulteta u Beogradu najavili su večeras da će u utorak, 4. decembra, organizovati protest u centru grada, povodom poslednjih presuda Haškog tribunala.
Oslobadjanjem hrvatskih generala Ante Gotovine i Mladena Markača, kao i bivšeg komandanta OVK Ramuša Haradinaja i njegovih saradnika "u potpunosti se urušilo ono malo kredibiliteta Haškog trbunala", navodi se u saopštenju studenata Pravnog fakulteta.
Studenti >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << su pozvali kolege sa drugih unverziteta da im se pridruže na protestu, i najavili okupljanje studenata iz cele Srbije na Platou Slobodana Jovanovića ispred Pravnog fakulteta, odakle će prošetati do Doma Narodne skupštine.
Osim studenata Univerziteta u Beogradu, protestovaće studenti Univerziteta u Novom Sadu, Nišu, Kragujevcu i Prištini koji će organizovano doći u Beograd.
Porodice kidnapovanih i ubijenih na KiM održale na Trgu Republike protest pod nazivom "Ćutanjem protiv nepravde". -Ovo je poslednji šamar i ruganje srpskim žrtvama. Uzalud smo poslednjih 14 godina ukazivali na zločine, nudili dokaze i svedoke Hagu, ali i našim organima, ali niko nije pokazao interesovanje- kažu članovi porodica. Opširnije OVDE.
(Beta)
Foto: Beta/AP
Protest studenata povodom presuda Haškog trbunala
Izvor: Nezavisne Novine, 01.Dec.2012
BEOGRAD - Studenti Pravnog fakulteta u Beogradu najavili su večeras da će u utorak, 4. decembra, organizovati protest u centru grada, povodom poslednjih presuda Haškog tribunala.









