
Izvor: SrbijaDanas.com, 28.Maj.2019, 19:33 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Prokrijumčario 4.700 pijavica u avion! A za ovo se ne bi ni saznalo da NJIH nije bilo
Na letu iz Rusije do Kanade našle su se i 4.788 pijavice! Muškarac koji je pokušao da ih prokrijumčari u ručnom prtljagu kažnjen je sa 9.900 evra.
Kako su saopštili zvaničnici, zbog pokušaja krijumčarenja uhapšen je izvesni Ipolit Bodunov koji je pijavice uneo u avion u velikoj vreći za višekratnu upotrebu, a otkriven je kada su psi tragači namirisali pijavice, prenosi Bi-Bi-Si.
Nakon toga, testiranjem je utvrđeno da su u pitanju pijavice iz porodice hirudo >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << verbana, što je jedna od dve vrste koje se koriste u medicinske svrhe, a koje podležu regulativi kojom se kontroliše trgovina divljim životinjama.
Bodunov je okrivljen za nezakonit uvoz pijavica i kažnjen sa 15.000 kanadskih dolara (oko 9.900 evra).
Nastavak na SrbijaDanas.com...