Predsednik Kine stigao u Srbiju

Izvor: Vesti-online.com, 17.Jun.2016, 14:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Predsednik Kine stigao u Srbiju

Predsednik Kine Si Đinping stigao je danas oko 13.40 na beogradski aerodrom "Nikola Tesla" u trodnevnu posetu Srbiji, što je prva poseta jednog kineskog predsednika našoj zemlji posle više od 30 godina.

Među kineskom delegacijom od 200 ljudi, osim funkcionera i službenika, nalazi se i njegova supruga Peng Ljuan koja će vreme u Srbiji provoditi u društvu supruge predsednika Srbije Dragice Nikolić.

Avion kineskog predsednika su u vazdušnom prostoru Srbije dočekala >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << tri aviona ratnog vazduhoplovstva.

Predsednika Kine na aerodromu su dočekali i predsednik Srbije Tomislav Nikolić sa suprugom, predsednik Vlade Aleksandar Vučić i predsednica Skupštine Srbije Maja Gojković.

Za Si Đinpinga na aerodromskoj pisti priređen je svečani doček, a uz crveni tepih su dečaci i devojčice u srpskim nošnjama, sa srpskim i kineskim zastavama.

Po izlasku iz aviona Si Đinping i njegova supruga pozdravili su se sa predsednikom države i njegovom suprugom, a Nikolić je potom po protokolu, gostu predstavio premijera i predsednicu Skupštine Srbije.

Nakon što su probali tradicionalnu srpsku pogaču, gostima su deca uručila cveće. Dok je preuzimao buket iz ruku mališana kineski predsednik je progovorio srpski.

- Hvala tebi - rekao je Si Đinping.

Potom je održan kulturno umetnički program, koji je počeo izvođenjem "Igrale se delije", a tokom kojeg su predstavljene narodne igre iz raznih krajeva Srbije.

Nastavak na Vesti-online.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Crveni tepih, pogača i narodne igre za kineskog predsednika

Izvor: NoviMagazin.rs, 17.Jun.2016

Predsednik Kine Si Đinping stigao je danas oko 13.40 na beogradski aerodrom "Nikola Tesla" u trodnevnu posetu Srbiji, što je prva poseta jednog kineskog predsednika našoj zemlji posle više od 30 godina...Predsednika Kine na aerodromu su sačekali predsednik Srbije Tomislav Nikolić sa suprugom, predsednica...

Nastavak na NoviMagazin.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.