Povratak Tajsona u ring: Svetska titula je došla prerano, vampiri su bili oko mene

Izvor: B92, 28.Nov.2020, 14:11

Povratak Tajsona u ring: "Svetska titula je došla prerano, 'vampiri' su bili oko mene"

Bivši šampion sveta i jedan od najboljih boksera u istoriji pred dugoočekivani povratak u ring kaže da je njegov uspon na vrh stigao prerano.

Majk Tajson, jedan od najvećih boksera u istoriji, izjavio je da je u mladosti titulu u superteškoj kategoriji osvojio prerano, dok se borio sa "emotivnim vampirima".

Tajson se sa 54 godine vraća boksu - boriće se u subotu u egzibicionom meču protiv Roja Džonsa, takođe bivšeg šampiona.

Dosta se raspravlja >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u javnosti o tome šta očekivati od tog meča i kakav će biti Tajson, koji je sa 20 godina postao najmlađi šampion sveta superteške kategorije.

Tajson je u podkastu pričao sa ljudima iz popularne kulture o tome koje su ključne osobine potrebne kako bi se postigao uspeh.

Gvozdeni Majk, kako su ga zvali, ušao je u svet borbi kada je grupa muškaraca pokušala da mu otme golubove koje je skupljao kao dete.

Dugo mi je trener bio čuveni Kas D'Amato, uz kojeg se razvijao na dobar način, što se promenilo posle D'Amatove smrti 1985. godine.

Tajson kaže da je tek u poslednjih nekoliko godina naučio kako da kontroliše obrasce ponašanja koje je naučio tokom odrastanja u Njujorku.

Pratite nas na Fejsbuku i Tviteru. Ako imate predlog teme za nas, javite se na bbcnasrpskom@bbc.co.uk

Izvor: BBC News na srpskom

Nastavak na B92...






Povezane vesti

Povratak Tajsona u ring: "Svetska titula je došla prerano, 'vampiri' su bili oko mene"

Izvor: Radio 021, 28.Nov.2020

Bivši šampion sveta i jedan od najboljih boksera u istoriji pred dugoočekivani povratak u ring kaže da je njegov uspon na vrh stigao prerano...Majk Tajson, jedan od najvećih boksera u istoriji, izjavio je da je u mladosti titulu u superteškoj kategoriji osvojio prerano, dok se borio sa „emotivnim...

Nastavak na Radio 021...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.