Izvor: Piplmetar.rs, 23.Jun.2024, 23:31

Potoci se izlili, meštani zarobljeni na groblju: Posledice nevremena u Prijepolju vidljive na svakom koraku

N. S.


Osim obilne kiše i krupan grad je danas u Prijepolju i Priboju izavao štete na domaćinstvima i na poljoprivrednim kulturama

Foto: Rina

Nevreme koje je tokom popodneva zahvatilo teritoriju Prijepolja i Brodareva izazvalo je velike štete na putnoj infrastrukturi. Na pojedinim mestama došlo je do izlivanja bujičnih potoka.
– Na ulasku u Prijepolje bujični potoci izneli >> Pročitaj celu vest na sajtu Piplmetar.rs << su veliku količinu zemlje i kamenja na put u Hasimbegovića polju koji vodi ka Crnoj Gori – rekao je za RINU Alen Mušanović iz Puteva Užica.
On dodaje da su ekipe poslate na kritične tačke i ka Prijepolju i ka Priboju.
– Angažovane su dve veće mašine i kamion kako bi što pre uklonili naneti materijal na put, i kako bi se saobraćaj normalizovao – kaže Mušanović.
Osim regionalnih, šteta je pričinjena i na regionalnim putnim pravcima. Put Zalug – Dzurovo je nakon današnjeg nevremena u prekidu.
– Ima ljudi koji su došli svojim automobilima na groblje na zadušnice, ali nisu mogli da se vrate nazad do grada – kažu meštani.
Osim obilne kiše i krupan grad je danas u Prijepolju i Priboju izavao štete na domaćinstvima i na poljoprivrednim kulturama.
(Telegraf.rs)


Video: Jako nevreme praćeno gradom pogodilo Sjenicu

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381
64 8939257
(WhatsApp / Viber / Telegram).
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja
pogledajte uputstva na stranici Uslovi
korišćenja.
Priče sa Weba

Najnovije iz rubrike Vesti

Nastavak na Piplmetar.rs...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Piplmetar.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Piplmetar.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.