Posle Rusa, vojni arsenal Srbije ojačali i Ameri

Izvor: Vesti-online.com, 06.Sep.2016, 20:43   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Posle Rusa, vojni arsenal Srbije ojačali i Ameri

U bazi Jug kod Bujanovca obavljena je svečana primopredaja pet motornih vozila koja su donacija SAD, saopštila je Vojska Srbije.

Povodom 10-godišnjice saradnje Vojske Srbije i Nacionalne garde Ohaja, bazu Jug i Centar u utorak su posetili načelnik Generalštaba Vojske Srbije, general Ljubiša Diković, komandant Nacionalne garde Ohaja, general-major Mark Bartman sa saradnicima, komandant Kopnene vojske, general-potpukovnik Milosav Simović, i drugi visoki predstavnici >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << Vojske Srbije. Svečana primopredaja vozila obavljena je tim povodom.

Uručujući ključeve vozila, general Bartman je pripadnicima Vojske Srbije poželeo mnogo uspeha u daljem radu.

Komandant Centra za obuku jedinica za multinacionalne operacije Kopnene vojske, potpukovnik Bratislav Vukotić, zahvalio je na donaciji i rekao da će vozila u znatnoj meri unaprediti mobilnost Centra i nivo usluga koje ta jedinica pruža korisnicima.

U Centru za simulacije, gostima iz Nacionalne garde Ohaja prikazan je integrisani sistem za simulaciju pogodaka "MILES", medicinski trenažer za sanitetsku obuku i simulator virtuelnog bojišta VBS 3, koji su, takođe, američka donacija i koriste se za obuku jedinica koje se obučavaju za učešće u multinacionalnim operacijama, dodato je u saopštenju.

Nastavak na Vesti-online.com...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.