Izvor: RTS, 17.Maj.2014, 18:40 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pomoć iz Srednjobanatskog okruga
Pomoć ugroženim područjima uputili su grad Zrenjanin i opštine Srednjobanatskog okruga. Prikupljen je novac, odeća, obuća, hrana, a prijavio se i veliki broj dobrovoljaca za pomoć stanovnicima Sremske Mitrovice.
Grad Zrenjanin i opštine Srednjobanatskog okruga uputile su milion dinara pomoći za ugrožene meštane iz poplavljenih područja. Tri tone hrane poslala je klanica "Mrkšićevi salaši" iz Srpskog >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Itebeja, a četiri tone hrane je uputila kompanija „Mlekoprodukt" iz Zrenjanina.
Pomoć se prikuplja u Crvenom krstu Zrenjanin, gde se odeća i obuća klasiraju i pakuju. Prvi kontingent, u kome je još i hrana i oprema za bebe, konzervirana hrana i voda, već je upućen iz Crvenog krsta Zrenjanin u Beograd.
Zrenjaninsko taksi udruženje Halo taksi prevozi besplatno humanitarnu pomoć do Crvenog krsta.
Opština Žitište pozvala je dobrovoljce da se prijave, ukoliko bude potrebno da se zameni grupa koja je od jutros na nasipu u Sremskoj Mitrovici, a u kratkom roku se prijavilo 60 ljudi.
U Zrenjaninu je jutros na zbornom mestu za odlazak u Šabac bilo više od 200 građana, oni su evidentirani i biće pozvani, ako to bude potrebno.
Javno vodoprivredno preduzeće Vode Vojvodine apeluju da se ne ide samoinicijativno na nasipe i kritična mesta i da će volonteri biti pozvani, ako to bude potrebno.
rts.zrenjanin@rts.rs






