Pokrenuta istraga protiv Sejdijua

Izvor: B92, 14.Mar.2012, 12:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pokrenuta istraga protiv Sejdijua

Priština -- Protiv bivšeg kosovskog predsednika Fatmira Sejdijua pokrenuta je istraga u Okružnom tužilaštvu u Prištini zbog navodnog nepoštovanja zakona o pomilovanju.

Sejdiju je izjavio da je spreman da se suoči sa sumnjama da kao predsednik u dva slučaja pomilovanja nije poštovao zakon. On je u otvorenom pismu rekao da je 2009. i 2010. dva puta potpisao ukaz o pomilovanju po 62 lica, ukupno 124 za dve godine.

On objašnjava da je svake kalendarske godine formirao >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ah hok komisiju za pomilovanja u kojoj su bili predsednik Vrhovnog suda Kosova, zamenik ministra pravde, predsednik parlamentarne komisije za ljudska prava i slobode i eminentni profesori Prištinskog univerziteta iz oblasti krivičnog prava.

U toj komisiji su bili i njegov savetnik za pravna pitanja i direktor pravne kancelarije predsednika Kosova.

"Verovao sam i verujem u stručnost, analizu i moralne vrednosti članova komisije koji su prirpemili sve dosijee, na osnovu čega mi je predloženo pomilovanje za svaku osobu imenom i prezimenom. Polazeći od ovih preporuka ja sam potpisao ukaz o pomilovanju”, kazao je Sejdiju.

Mediji su juče preneli informaciju da se istraga o nepoštovanju zakona o pomilovanju vodi i protiv predsednika Skupštine Kosova Jakupa Krasnićija za ukaz o pomilovanju koji je potpisao dok je nakon ostavke Sejdijua vršio dužnosti predsednika Kosova.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Sejdiu: Spreman sam da se suočim s optužbama

Izvor: EMportal, 14.Mar.2012

Bivši predsednik Kosova Fatmir Sejdiju izjavio da je spreman da se suoči sa sumnjama da, dok je bio na funkciji, u dva navrata nije poštovao zakon pri pomilovanju osuđenih za teške zločine.

Nastavak na EMportal...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.