Izvor: Blic, 08.Nov.2001, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pokloni stigli iz Norveške
Pokloni stigli iz Norveške
Velika kampanja Centra za brigu o deci pod nazivom 'Srbija pripada i deci', koja se realizuje u saradnji sa ministarstvima za socijalna pitanja, te prosvete i sporta, obezbedila je sredstava za obnavljanje 206 igrališta u Srbiji. Kampanja je upravo ušla u drugu fazu - igrališta se grade u najsiromašnijim gradovima u unutrašnjosti, gde dosad skoro da nije bilo mesta za igru.
Prošlog vikenda su Vlada Norveške i kompanija 'Sinalko' poklonili >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << novo igralište Majdanpeku (3. 11). Svečano ga je otvorio Hans Ola Urstad, norveški ambasador. Pored kućica za igru, poligona za penjanje i mini-basketa, škole u Majdanpeku su dobile osam košarkaških tabli, 40 lopti i puno pernica i igračaka za prvake. Dva dana pre Majdanpeka, otvoreno je novo igralište u Aleksincu, jednoj od najnerazvijenijih opština Srbije. Mališani su dobili kućice za igru i 'mrdalice', a dve osnovne škole i dve gimnazije nove košarkaške table.






