Izvor: Blic, 08.Nov.2001, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pokloni stigli iz Norveške

Pokloni stigli iz Norveške

Velika kampanja Centra za brigu o deci pod nazivom 'Srbija pripada i deci', koja se realizuje u saradnji sa ministarstvima za socijalna pitanja, te prosvete i sporta, obezbedila je sredstava za obnavljanje 206 igrališta u Srbiji. Kampanja je upravo ušla u drugu fazu - igrališta se grade u najsiromašnijim gradovima u unutrašnjosti, gde dosad skoro da nije bilo mesta za igru.

Prošlog vikenda su Vlada Norveške i kompanija 'Sinalko' poklonili >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << novo igralište Majdanpeku (3. 11). Svečano ga je otvorio Hans Ola Urstad, norveški ambasador. Pored kućica za igru, poligona za penjanje i mini-basketa, škole u Majdanpeku su dobile osam košarkaških tabli, 40 lopti i puno pernica i igračaka za prvake. Dva dana pre Majdanpeka, otvoreno je novo igralište u Aleksincu, jednoj od najnerazvijenijih opština Srbije. Mališani su dobili kućice za igru i 'mrdalice', a dve osnovne škole i dve gimnazije nove košarkaške table.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.