Izvor: Vesti-online.com, 19.Apr.2012, 00:31 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Počela gradnja južnog kraka Koridora 10
U selu Prevalac, između Vladičinog Hana i Vranja, počela je gradnja deonice autputa od 31 kilometra na južnom kraku Koridora 10.
Obeležavanju početka radova na deonici koja će se graditi u dva pravca - od tog mesta do Donjeg Neredovca i iz prvaca Grabovnice kod Grdelice, preko Vadičinog Hana, prisustvovali su ministar infrastrukture Milutin Mrkonjić, predsednički kandidat Demokratske stranke (DS) Boris Tadić i predstavnici Svetske banke.
Vrednost investicije >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << je 100 miliona evra.
Direktor Koridora Srbije Mihajlo Mišić rekao je da je rok za završetak ove deonice tri godine, a ministar Mrkonjić da će u naredna tri meseca biti završen autoput od Bujanovca do Preševa, koji se gradi tri godine.
Lider DS-a Srbije Boris Tadić kazao je da izgradnja autoputa kasni jer je sadašnja
Mrkonjić polupao 200 čaša na salašu
vlast zatekla "nerešene situacije i nedovršene projekte", ali i zato što se država nije "enormno" zaduživala za gradnju autoputa.
"Način na koji je većina zemalja u južnoj i jugoistočnoj Evropi završavala puteve je bio način da uđu u dužnicko ropstvo. Mi nismo radili tako", kazao je Tadić, koji je prilikom današnjeg obilaska nemačke kompanije "Gruner" u Vlasotincu najavio dolazak italijanskog giganta u oblasti industrije čelika "Danijeli".
"U junu ili junu trebalo bi da dođe do konačnog sporazuma koji bi podrazumevao 1,2 milijarde evra izvoza", kazao je Tadić, založivši se za kontinuitet u državnoj politici.
Pogledaj vesti o: Vranje
Nastavak na Vesti-online.com...
Počeli radovi na južnom kraku Koridora 10
Izvor: JužneVesti.com, 19.Apr.2012
U selu Prevala, između Vladičinog Hana i Vranja, počela je gradnja dve deonice autoputa kroz Grdeličku klisuru na južnom kraku Koridora, autoputa E-75.














