Izvor: Nezavisne Novine, 31.Jul.2018, 16:48   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Po potjernici Srbije uhapšen bivši pripadnik Armije RBiH

SARAJEVO - Po potjernici Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srbije, na graničnom prelazu Uvac između BiH i Srbije, uhapšen je Husein Mujanović, bivši pripadnik Armije RBiH, koji se sumnjiči za ratni zločin protiv civilnog stanovništva počinjen na području sarajevskih naselja Hrasnica i Sokolović Kolonija.

Informacija je potvrđena iz Ambasade BiH za Balkansku istraživačku mrežu u Bosne i Hercegovine (BIRN BiH).

Miroslav Kojić iz Ambasade BiH u >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << Beogradu je naveo kako je danas telefonskim putem Ambasada BiH obaviještena od strane Policijske uprave grada Beograda da se u policijskom pritvoru nalazi Mujanović koji je uhapšen te da mu je određena mjera policijskog zadržavanja do 48 sati.

“Iz telefonskog razgovora obaviješteni smo da je lice uhapšeno po potjernici MUP-a Republike Srbije za ratni zločin protiv civilnog stanovništva na području Hrasnica i Sokolović Kolonija u Sarajevu”, rekao je Kojić za BIRN BiH, pojasnivši da će istražni sudija odlučiti o daljim mjerama i radnjama.

Kojić je naveo da Mujanović osim bosanskohercegovačkog državljanstva po rođenju ima i državljanstvo Crne Gore, te da su iz Policijske uprave kazali da je Mujanović tražio da se obavijesti i Ambasada Crne Gore u Beogradu.

“Mi do danas još nismo dobili verbalnu notu kojoj nas zvanično i pismeno obavještavaju, ovo smo dobili kroz našu telefonsku korespodenciju s nadležnim iz policijske uprave grada Beograda, koji su nam sve ove navode zvanično potvrdili, ali telefonskim putem”, izjavio je Kojić.

Mujanovićeva porodica, kako je rekao Kojić, takođe je o svemu obaviještena.

O Mujanovićevom hapšenju iz Ministarstva odbrane BiH nisu mogli ništa zvanično komentarisati.

"Dnevni avaz" piše da će Mujanović ostati u pritvoru 48 sati, a tužilac će ga, kako saznaju, saslušati sutra

Mujanoviću je dodijeljen advokat po službenoj dužnosti Sanja Ristić.

Nastavak na Nezavisne Novine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.