POZIVAO NA LINČ I UBISTVO PREDSEDNIKA VUČIĆA: Višekruna uhapšen u Mađarskoj

Izvor: SrbijaDanas.com, 27.Jan.2019, 18:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

POZIVAO NA LINČ I UBISTVO PREDSEDNIKA VUČIĆA: Višekruna uhapšen u Mađarskoj

Opozicionar Đorđe Višekruna je priveden u Mađarskoj po Interpolovoj poternici zbog pretnji smrću upućenih predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću!

Višekruna je u više navrata preko društvenih mreža uputio brutalne pretnje Aleksandru Vučiću i premijerki Ani Brnabić.

On je više puta javno iskazivao svoju netrepeljivost prema srpskom predsedniku, a pozivao je i na ubistvo "metkom u čelo" drugih predstavnika vlasti.

Poternica za Višekrunom raspisana >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << je krajem prošle godine po nalogu Višeg suda u Beogradu. Portparol suda Bojana Stanković je izjavila da mu je prethodno Viši sud, na predlog tužilaštva, odredio pritvor zbog opasnosti od bekstva. Rešenje o određivanju pritvora doneto je 25. decembra.

Višekruna se tereti za krivična dela ugrožavanje sigurnosti i proganjanje, a istragu protiv njega vodi posebno tužilastvo za visokotehnološki kriminal.

Nastavak na SrbijaDanas.com...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Uhapšen Višekurna zbog pretnji smrću državnom vrhu

Izvor: Blic, 27.Jan.2019

Po Interpolovoj poternici danas je u Mađarskoj uhapšen Đorđe Višekruna zbog pretnji smrću upućenih državnom vrhu, prenose mediji.

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SrbijaDanas.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SrbijaDanas.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.