Izvor: Šumadija Press, 14.Nov.2015, 14:16 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Otvorena glavna autobuska stanica
Posle niza peripetija i zapleta koji su za rubriku “da ne veruješ”, Autobuska stanica u Kragujevcu napokon je ponovo ufunkciji.
Novi zakupac, firma „Autoprevoz Janjušević“ iz Priboja dobila je sve potrebne dozvole od Ministarstva za građevinarstvo, infrastrukturu i saobraćaj i juče otvorila perone. Upravo su te dozvole bile razlog kašnjenja, tvrdi Vinko Janjušević, vlasnik firme.
Podsetimo, on je još krajem septembra najavio “vrlo brzo” otvaranje >> Pročitaj celu vest na sajtu Šumadija Press << stanice.
– Danas ili u subotu biće izvršena primopredaja i stanica će odmah da radi, a građani će imati mogućnost da se putem telefona informišu o autobuskim polascima – rekao je tada Janjušević.
„Autoprevoz Janjušević“ će za zakup plaćati 5,6 miliona dinara mesečno. Prethodni zakupac, beogradska firma “Bamiron” koja je zbog toga registrovala ogranak preduzeća “Bamiron KG”, imala je ugovor o godišnjem zakupu stanice na iznos od 3,6 miliona dinara u naredne tri godine.
Ovo preduzeće je, podsetimo, najavilo da će zbog raskida ugovora pravdu potražiti pred sudom. Kako tvrdi vlasnik Draško Đuričković, firma “Bamiron KG” je uložila sedam miliona dinara za sređivanje stanice i izmirivanje dugovanja za struju i vodu koja “Autosaobraćaj” nije izmirio.
Pogledaj vesti o: Kragujevac






