OVAKO JE GRAD SINOĆ DEVASTIRAO SRBIJU: Snimke snažnog nevremena u našim gradovima je mučno i gledati! (VIDEO)

Izvor: SrbijaDanas.com, 20.Maj.2019, 16:27   (ažurirano 02.Apr.2020.)

OVAKO JE GRAD SINOĆ DEVASTIRAO SRBIJU: Snimke snažnog nevremena u našim gradovima je mučno i gledati! (VIDEO)

Jako nevreme sa kišom i gradom veličine lešnika, pa i većim, pogodilo je u nedelju popodne i uveče Srbiju.

Grad je zasuo Beograd, Lazarevac Čačak, Ljig, Ivanjicu, Lučane...

Prema prvim podacima iz gradske uprave  nevreme je najviše pogodilo sela u okolini Ivanjice - Prilike, Radaljevo, Bukovicu, Dubravu, Lisu, Pridvoricu.

Grad u Ivanjici i okolini je padao u nekoliko navrata, negde je bio i veličine lešnika.

Nevreme je nanelo veliku >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << štetu malinjacima i drugom voću, a ogroma količina vode oštetila je lokalne puteve u Ivanjici.

Večeras od 19:00 do 19:50 jak vetar, jaka kiša i grad u Lazarevcu.

Snimio: Radoje Janković.

19.05.2019. pic.twitter.com/19jW7eqkbK

— Lazarevac na Twiteru, Radoje-Rade Janković (@TwiteruRade) May 19, 2019

Jako nevreme sa kišom i gradom zahvatilo je i opštinu Lučani.

Prema podacima Štaba za vanredne situacije u Lučanima grad, veličine lešnika, najviše je padao u varošici Guči i selima Rti, Viča, Dučalovići, Kaona, Gornjoj i Donjoj Kravarici, u kojima je pričinio veliku štetu na usevima.

Nastavak na SrbijaDanas.com...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SrbijaDanas.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SrbijaDanas.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.