Izvor: Vesti-online.com, 24.Nov.2015, 19:25 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Novo preletanje Maje Gojković?!
Predsednica srpske skupštine Maja Gojković ne prestaje da nas iznenađuje! Ovoga puta nije u pitanju promena stranke, na šta smo već navikli, već "dres kod" koji je prikazala tokom zvanične posete Iranu.
Gojkovićeva je, naime, na sastanak sa iranskim parlamentarcima došla obučena u tradicionalnu muslimansku žensku odeću hidžab.
Ili nema pojma o islamu i njegovoj simbolici, ili je u htela da naglasi da podržava koncept protiv kojeg se sve više žena u islamskim >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << zemljama bori a to je nametanje pokrivanja ženskog tela.
Hidžab je tradicionalna muslimanska odeća koju nose udate žene. Šerijatski zakon definiše ovaj način odevanja kao pokrivanje celog tela, osim lica i šaka. Škole islama daju hidžabu širu simboliku i značenje predstavljajući ga kao simbol skromnosti, privatnosti i morala.
Majino ultimativno preletanje "@abasinfo: #hijab in meeting & presser w #Iran's speaker of parlmnt pic.twitter.com/l37TVrucRL" — Marko Somborac (@somboracmarko) November 23, 2015
Nastavak na Vesti-online.com...














